Tiktok Takipçi Satın Al

iPhone 16’da Fiziksel Tuş Sayısı Arttırılacak

Bugün Batı gazetecileri, Advanced Semiconductor Engineering şirketinin Apple’a gelecek iPhone 16 serisi için iki katı tverdotelnıy düğme tedariki için özel bir sipariş kazandığını bildirdi. Bu çözümler, yeni nesil amiral gemisi akıllı telefonlarda hem ses kontrol düğmelerini hem de güç düğmelerini değiştirecek. Hatırlanacağı gibi, geçen yıl Apple, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’te sadece güç düğmesini değiştirmişti – o zaman cihazlar, çeşitli şekillerde programlanabilen bir işlem düğmesi aldı.

Bu küçük ama önemli değişiklik, kullanıcıların cihazlarını sadece kapatmakla kalmayıp, aynı zamanda düğmeyle nasıl etkileşime girdiklerine bağlı olarak bir dizi işlevi de açar. Örneğin, uzun bir basış bir işlem gerçekleştirirken, kısa bir basış başka bir işlem gerçekleştirir. Ve gelecekteki amiral gemisinde bu tür düğmeler çok daha fazla olacak, bu da kullanım senaryolarının çeşitleneceği anlamına geliyor. Öte yandan, bu durum kullanıcıları oldukça kafa karıştırabilir. Örneğin, eylem düğmesinde basınç ve süreyle değişen 2-3 senaryo olabilir. Ses kontrol düğmelerinde farklı eylemler bulunabilir ve ekran kilidi düğmesinde benzer bir işlev de ortaya çıkabilir. Yani sonuç olarak, bu düğmelerde kullanıcılar için on farklı etkileşim senaryosu olacak ve bunlarla çalışmak oldukça zor olacak. Muhtemelen Apple’ın bunu nasıl geliştireceğine dair fikirleri vardır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu