Tiktok Takipçi Satın Al

Apple, iPhone 16 Serisinin Bu Yeni Özelliklerle 2024 Yılında Piyasaya Sürülmesi Bekleniyor

Cupertino merkezli teknoloji devi Apple'ın, iPhone 15 serisinin 2023'te başarılı bir şekilde piyasaya sürülmesinin ardından, Eylül 2024'te birçok yeni özellik ve önemli yükseltmelerle piyasaya sürüleceği söylenen yeni iPhone modelleri üzerinde çalışmaya başladığı bildirildi.

Apple, tüm iPhone 16 modellerinde yeni bir fiziksel “Capture Button” düğmesi düşünüyor. Apple, standart iPhone 16 modelleri için bir tasarım değişikliği düşünüyor ve muhtemelen iPhone 12 ve iPhone 12 mini’de görülen dikey kamera düzenine geri dönüş yapmayı planlıyor.

iPhone 15 serisinin başarılı bir şekilde piyasaya sürülmesinin ardından, Cupertino merkezli teknoloji devi Apple’ın, söylentilere göre 2024 Eylül’ünde birkaç yeni özellik ve önemli yükseltmelerle piyasaya sürülecek yeni iPhone modelleri üzerinde çalışmaya başladığı bildiriliyor.


MacRumors’dan gelen bir rapora göre, yaklaşan iPhone 16 Pro’nun yaklaşık 6.3 inçlik daha büyük bir ekranı olması beklenirken, iPhone 16 Pro Max’in ise 6.9 inçlik daha büyük bir ekrana sahip olması bekleniyor.

Rapor, Apple’ın standart iPhone 16 modelleri için bir tasarım değişikliği düşündüğünü ve iPhone 12 ve iPhone 12 mini’de görülen dikey kamera düzenine geri dönüş yapabileceğini belirtiyor. Apple, iPhone 13 ve iPhone 14 için diyagonal bir düzen kullandı ve “tamamen neden Apple’ın geri dönebileceği tam olarak açık değil, ancak bir teori, cihazların Apple Vision Pro için mekansal video kaydedebilmek için kullanılabileceğidir” bahsediliyor.

iPhone 16 Pro Serisi Bu Özelliklerle Geliyor

Apple, iPhone 16 Serisinin Bu Yeni Özelliklerle 2024 Yılında Piyasaya Sürülmesi Bekleniyor

Ayrıca, tüm iPhone 16 modelleri, ancak amacı şu anda bilinmeyen yeni bir fiziksel “Capture Button” düğmesi içerebilir. iPhone 16 Pro modellerinin ayrıca, 0.5X modunda daha fazla detay içeren yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekmek için iyileştirilmiş bir 48MP Ultra Geniş kameraya sahip olması bekleniyor.

Rapora göre, iPhone 16 Pro Max, önemli ölçüde artırılmış optik zoom sunan süper telefoto bir periskop kamereye sahip olabilir. Hem iPhone 16 Pro modellerinin 5x optik zoom özelliğine sahip olması bekleniyor, bu özellik şu anda iPhone 15 Pro Max’e özgüdür.

2024 yılında, standart iPhone 16 modelleri, yalnızca iPhone 15 Pro modellerinde mevcut olan bir özellik olan “Action Button”ın genişlemesini görebilir. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus’ın, A17 çipi kullanması muhtemeldir, ancak iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modellerinde kullanılan A17 Pro çipinden farklı bir versiyon olabilir.

Ek olarak, iOS 18’in, büyük dil modelleri tarafından desteklenen yeni Siri özellikleri getirmesi beklenirken, yerel AI özellikleri muhtemelen yalnızca iPhone 16 modellerine özgü kalacaktır.

Bharat Upadhyay, News18 Tech’in Kıdemli Yardımcı Editörü, teknoloji ve tüketici elektroniği hakkında yazıyor. Teknoloji konularını altı yıldan uzun süredir ele alıyor… Devamı için tıklayın.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu