Tiktok Takipçi Satın Al

iPhone 15 Pro, Çentiksiz Ekrana Sahip İlk Apple Telefonu Olacak

Son zamanlarda, LeaksApplePro, Apple’ın önceki Touch ID çalışmalarını ve kaynaklarını Face ID ekibine aktardığını iddia ediyor.

Bu, Apple’ın ekran altı parmak izi özelliğinin geliştirilmesinden resmi olarak vazgeçeceği anlamına geliyor. Şirket, ana araştırma ve geliştirme çabalarını Face ID yönüne göre ayarlayacak. Ayrıca, ekran altı kamera teknolojisi konusunda da çok çaba sarf edecek. Çentikle ilgili olarak, iPhone 15 Pro’nun bu tasarımı silen ilk iPhone olabileceğine dair spekülasyonlar var.


Raporlara göre Apple, başlangıçta iPhone 13 Pro’ya ekran altı kamera eklemeyi planlamıştı. Ancak, ekran altı kamera teknolojisi hala mükemmel olmaktan çok uzak. Bu teknoloji üzerinde yapılacak çok iş var. Böylece Apple, araştırma için birkaç yıl ertelemeye karar verdi.

iPhone 15 Çentiksiz Ekranla Gelecek!

iPhone 15 Pro, Çentiksiz Ekrana Sahip İlk Apple Telefonu Olacak

Cupertino merkezli şirket, yıllardır ekran içi parmak izi tanıma üzerinde çalışıyor, ancak özellikle Apple’ın Ocak ayında tüm Touch ID çalışmalarını ve kaynaklarını Face ID ekibinde çalışanlara kaydırma kararıyla, Face ID’nin gidilecek yol gibi görünüyor.

Yakın zamanda Apple, maske takarken Face ID kilidinin açılmasına izin vermek için iOS 15.4 Beta sürümünü yayınladı ve bu, neredeyse tüm Apple ürünleri için bir trend olmaya devam edecek. Bir sonraki adım çok açık ve yakında hazır olacak.

Apple şimdi bir ekran altı kamera geliştirmeye zaman ayırmak istiyor. Bu özellik Android’de zaten ticari olsa da performansı eşitin altında. Böylece Apple hala bu teknolojiyi geliştirme ve hesaba katılması gereken bir güç olma fırsatına sahip.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu