Tiktok Takipçi Satın Al

120 Hz Ekranlı iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max Tanıtıldı!

iPhone'da şimdiye kadarki en gelişmiş profesyonel kamera sistemi; ProMotion özellikli Süper Retina XDR ekran; pil ömründe büyük bir sıçrama; Bir akıllı telefondaki en hızlı çip olan A15 Bionic; gelişmiş bir 5G deneyimi; ve çok daha fazlası

Apple bugün bir akıllı telefonda mümkün olanın sınırlarını zorlayan iPhone 13 Pro ve 13 Pro Max‘i tanıttı. İçte ve dışta yeniden tasarlanan her iki model de, 120 Hz’e kadar uyarlanabilir yenileme hızına sahip ProMotion özelliğine sahip yepyeni bir Super Retina XDR ekran sunarak dokunmatik deneyimi daha hızlı ve daha duyarlı hale getiriyor.


iPhone 13 Pro özellikleri ve fiyatı ile ilgili tüm bilgileri topladık. Artıları ve eksileriyle iPhone 13 Pro hakkında her şeyi anlattık. ProMotion ve Super Retina XDR ekranlı iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max piyasaya sürüldü.

“California Streaming” özel etkinliğinde lansmanı yapılan iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max, potansiyel müşterilere gelişmiş kameralar, ProMotion ve daha küçük bir çentik sunuyor.

Salı günü Apple’ın iPhone 13 ve iPhone 13 mini’si ile birlikte tanıtılan iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max, Apple’ın 2021 akıllı telefon serisinin birinci sınıf ürünü. Tıpkı önceki enkarnasyonlarda olduğu gibi, Pro modelleri de Pro olmayan modellerine kıyasla bazı ekstra bonuslar sunuyor. muadilleri.

Apple, iPhone 12 Pro ile aynı 6.1 inç ve 6.7 inç Super Retina XDR OLED ekranlarını korudu, ancak 2021 için Apple ProMotion desteğini tanıttı. Değişken ekran yenileme hızı, 120 Hz’e kadar daha akıcı animasyonlar sağlarken, aynı zamanda her zaman açık görüntüleme modunu da mümkün kılıyor.

Profesyonel kamera sistemi, rakiplerinden daha güçlü olan A15 Bionic’in eşsiz performansıyla desteklenen, çarpıcı fotoğraflar ve videolar çeken yeni Ultra Geniş, Geniş ve Telefoto kameralarla şimdiye kadarki en büyük gelişmeyi elde ediyor. Bu teknolojiler, yeni Ultra Geniş kameradaki makro fotoğrafçılık ve yeni Geniş kameradaki 2,2 kata kadar geliştirilmiş düşük ışık performansı gibi iPhone’da daha önce hiç mümkün olmayan etkileyici yeni fotoğraf yetenekleri sağlar.

120 Hz Ekranlı iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max Tanıtıldı!

Fotoğraf Stilleri gibi yeni hesaplamalı fotoğrafçılık özellikleri, Kamera uygulamasındaki görüntülerin görünümünü kişiselleştirir ve her iki model de artık tüm kameralarda Gece modunu içerir. Güzel alan derinliği geçişleri, makro video, Hızlandırılmış ve Ağır çekim ve daha da iyi düşük ışık performansı için Sinematik mod ile video büyük bir adım atıyor. Her iki model de Dolby Vision’da uçtan uca profesyonel iş akışları sunar ve ilk kez yalnızca iPhone’da kullanılabilen ProRes. iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max ayrıca daha iyi kapsama alanı için daha fazla bantlı 5G, iPhone 13 Pro Max’li iPhone’da şimdiye kadarki en iyi pil ömrü için pil ömründe büyük iyileştirmeler, 1 TB’lık yeni depolama kapasitesi ve Seramik Kalkan ön kapağı içerir.

herhangi bir akıllı telefon camından daha sert. Güzel alan derinliği geçişleri, makro video, Hızlandırılmış ve Ağır çekim ve daha da iyi düşük ışık performansı için Sinematik mod ile video büyük bir adım atıyor. Her iki model de Dolby Vision’da uçtan uca profesyonel iş akışları sunar ve ilk kez yalnızca iPhone’da kullanılabilen ProRes. iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max ayrıca daha iyi kapsama alanı için daha fazla bantlı 5G, iPhone 13 Pro Max’li iPhone’da şimdiye kadarki en iyi pil ömrü için pil ömründe büyük iyileştirmeler, 1 TB’lık yeni depolama kapasitesi ve Seramik Kalkan ön kapağı içerir.

Herhangi bir akıllı telefon camından daha sert. Güzel alan derinliği geçişleri, makro video, Hızlandırılmış ve Ağır çekim ve daha da iyi düşük ışık performansı için Sinematik mod ile video büyük bir adım atıyor. Her iki model de Dolby Vision’da uçtan uca profesyonel iş akışları sunar ve ilk kez yalnızca iPhone’da kullanılabilen ProRes. iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max ayrıca daha iyi kapsama alanı için daha fazla bantlı 5G, iPhone 13 Pro Max’li iPhone’da şimdiye kadarki en iyi pil ömrü için pil ömründe büyük iyileştirmeler, 1 TB’lık yeni depolama kapasitesi ve Seramik Kalkan ön kapağı içerir. herhangi bir akıllı telefon camından daha sert.

iPhone 13 Pro Özellikleri

Arka tarafta, önceki sürümlerden daha büyük lenslere sahip geleneksel üçlü kamera kurulumu. Bu yıl sensörler daha büyük ve düşük ışıkta daha iyi çekimler için daha fazla ışığın yakalanmasını sağlıyor.

Telefoto lens artık 77 mm odak uzaklığına ve 3x optik yakınlaştırmaya sahipken, Geniş lens f/1,5 diyafram açıklığına ve düşük ışıklı fotoğrafçılıkta 2,2 kata kadar iyileştirmeye sahip. Tamamen yeni Ultra Geniş kamera, f/1.8 diyafram açıklığına sahip olup, düşük ışıklı çekimlerde %92’lik bir iyileştirmenin yanı sıra altı elemanlı bir lens ve otomatik odaklama sunar.

iPhone 13 Pro’daki yeni Ultra Geniş kamera, kullanıcıların objektiften iki santimetre kadar az uzaklıkta olan nesnelerle makro fotoğraflar çekmesine olanak tanıyan yükseltilmiş bir lens sistemine sahip.

Video için yeni Sinematik mod, film yapımcılarının odağı görüntülenen konulara otomatik olarak yerleştiren ve çekim tamamlandıktan sonra da ayarlanabilen çekimler yapmasına olanak tanır.

Apple, iPhone 13 Pro ve Pro Max’i dört farklı renk seçeneğiyle sunuyor: Grafit, Altın, Gümüş ve tamamen yeni Sierra Mavisi. Bu yıl Apple, Pro serisine 128 GB, 256 GB ve 512 GB modellere eşlik eden 1 TB depolama seçeneği sunuyor.

120 Hz Ekranlı iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max Tanıtıldı!

iPhone 13 Pro Max Özellikleri

iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max, grafit, altın, gümüş ve tamamen yeni sierra mavisi dahil olmak üzere dört çarpıcı renkte sunulacak. Ön siparişler 17 Eylül Cuma günü başlıyor ve stok durumu 24 Eylül Cuma günü başlıyor.
“iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max, kamera sistemimizdeki en büyük gelişme, bir iPhone’da şimdiye kadarki en iyi pil ömrü ve herhangi bir akıllı telefondaki en hızlı performans ile şimdiye kadarki en profesyonel iPhone serimizi oluşturuyor ve iPhone ve iPhone için yeni bir standart oluşturuyor.

Apple’ın Dünya Çapında Pazarlamadan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Greg Joswiak, “Daha önce mümkün olmayan inanılmaz deneyimler sağlamak” dedi. “Yeni profesyonel kamera sistemi, gelişmiş telefoto zoom, makro fotoğrafçılık, Fotoğraf Stilleri, Sinematik modun yanı sıra ProRes ve Dolby Vision video gibi daha da profesyonel fotoğrafçılık özellikleri sunuyor.

ProMotion özelliğine sahip Super Retina XDR ekran, şimdiye kadarki en iyi ekranımızdır; ekranınızdaki içeriğe akıllıca yanıt verir, harika grafik performansı sunar ve her türlü görüntüleme deneyimi için mükemmeldir.”

iPhone 13 Pro Max4352 mAh kapasiteli pile sahip. Phone 12 Pro Max’te bu kapasitenin 3687 mAh olduğunu hatırlatalım. iPhone 13 Pro ise 3095 mAh pil kapasitesi ile geliyor. iPhone 12 Pro modelinde bu kapasite 2815 mAh ile sınırlıydı.

iPhone 13 Pro – Pro Max Kamera Özellikleri

120 Hz Ekranlı iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max Tanıtıldı!

Üç arka kameranın tümü için yeni sensörler ve lensler, iOS 15 ile sorunsuz çalışacak şekilde optimize edilmiş ve geliştirilmiş gürültü azaltma ve ton eşleme için A15 Bionic’teki yeni görüntü sinyali işlemcisi (ISS) tarafından desteklenen iPhone 13 Pro serisi, en iyi kamera sistemine sahiptir. iPhone’da hiç. Tamamen yeni Wide kamera, aydınlatma koşullarında daha az gürültü ve daha yüksek deklanşör hızları için şimdiye kadarki en büyük iPhone olan 1,9 µm pikselli daha büyük bir sensöre sahiptir ve daha da ayrıntılı fotoğraflar üretir.

Daha geniş ƒ/1.5 diyafram açıklığı ile birleştiğinde, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max’teki Geniş kamera, düşük ışık koşullarında iPhone 12 Pro’ya kıyasla 2,2 kata kadar ve iPhone’a kıyasla yaklaşık 1,5 kata kadar büyük bir iyileştirme sunar. 12 Pro Maks. iPhone’a özel sensör kaydırmalı optik görüntü sabitleme (OIS) her iki modelde de mevcuttur.

Yeni Ultra Geniş kamera, çok daha geniş bir ƒ/1.8 diyafram açıklığına ve yeni bir otomatik odaklama sistemine sahip olup, düşük ışıklı ortamlar için yüzde 92’lik bir iyileştirme sağlayarak daha parlak ve keskin görüntüler üretir. Yeni lens tasarımı, iPhone’daki Ultra Wide’da ilk kez otomatik odaklama özelliği ve gelişmiş yazılım, iPhone’da daha önce mümkün olmayan bir şeyi de ortaya çıkarıyor: makro fotoğrafçılık.

Kullanıcılar, minimum 2 santimetre odak mesafesi ile nesneleri büyüterek nesnelerin gerçek hayattan daha büyük göründüğü yerlerde keskin, çarpıcı görüntüler yakalayabilir. Makro ayrıca Ağır Çekim ve Hızlandırılmış Çekim dahil olmak üzere videoya da uzanır. iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max ayrıca yeni 77 mm Telefoto kameraya sahiptir ve kullanıcıların video kaydederken konularına daha da yakınlaşmalarına ve daha da klasik çerçeveli portreler elde etmelerine olanak tanır.

120 Hz Ekranlı iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max Tanıtıldı!

A15 Bionic’te daha hızlı bir Neural Engine, yeni ISP ve bilgisayarlı fotoğrafçılıktaki gelişmeler, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max’teki yepyeni kamera özelliklerini güçlendiriyor. Fotoğraf Stilleri, kullanıcıların Apple’ın çoklu çerçeve görüntü işlemesinden yararlanmaya devam ederken her görüntüye kişisel fotoğraf tercihlerini getirmelerine olanak tanır.

Önceden ayarlanmış ve özelleştirilmiş tercihler, sahneler ve konular arasında çalışır ve basit bir filtrenin aksine, cilt tonları gibi önemli öğelerin korunmasını sağlamak için fotoğrafın farklı bölümlerine akıllıca doğru ayarları uygular. Gece modu, Telefoto kamera da dahil olmak üzere iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max’teki tüm kameralara ilk kez geliyor ve Smart HDR 4 ile kullanıcılar, grup çekimlerinde bile nesneler için daha iyi renk, kontrast ve aydınlatma bekleyebilirler. veya zorlu aydınlatma durumları, görüntüleri daha gerçekçi hale getiriyor. iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max ayrıca Deep Fusion, Apple ProRAW ve Portre Işığı ile Portre modu gibi popüler özellikler sunar.

Ekran Özellikleri

iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max, kullanıcıların ihtiyaç duyduğunda hızlı kare hızları için 10 Hz – 120 Hz arasında uyarlanabilir yenileme hızını destekleyen ve gerekmediğinde pil ömrünü koruyan ProMotion özellikli, iPhone’daki en gelişmiş ekran olan Super Retina XDR’yi sunar.

Hem 6.1 inç hem de 6.7 inç boyutlarında sunulur, 4Akıllı yeni ekran, daha verimli bir OLED panelinden, yeni A15 Bionic görüntü motorundan, daha hızlı GPU performansından, her zaman açık dokunmatik yardımcı işlemciden yararlanıyor ve hareketler, animasyonlar ve oyun oynama gibi etkinliklerin daha hızlı ve daha hızlı hissedilmesini sağlayarak iOS 15 ile çalışacak şekilde özel olarak tasarlandı. daha duyarlı.

Bu, 1000 nit’te yüzde 25’e kadar daha yüksek maksimum dış mekan parlaklığıyla iPhone’daki şimdiye kadarki en parlak ekrandır, bu nedenle kullanıcılar ister web’de gezinirken ister HDR videolar izlerken inanılmaz çözünürlük, renk ve kontrast elde eder.

Yepyeni Pro serisi, aşınmaya ve korozyona dayanıklı zarif bir kaplamaya ve dokulu mat cam arkaya sahip cerrahi sınıf paslanmaz çelik bant da dahil olmak üzere olağanüstü malzemelerle hazırlanmış birinci sınıf düz kenarlı bir tasarıma sahiptir. Her iki model de, çarpıcı ve dayanıklı bir yüzey için yüzeye uygulanan çok sayıda nanometre ölçekli metalik seramik katmanı kullanılarak oluşturulan yepyeni sierra mavisi dahil olmak üzere dört çarpıcı renkte mevcuttur. iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max, iPhone’a özel ve herhangi bir akıllı telefon camından daha sağlam olan Seramik Kalkan ön kapağıyla korunur ve inanılmaz dayanıklılık ve düşme performansı sunar.

120 Hz Ekranlı iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max Tanıtıldı!

TrueDepth kamera sistemini barındırmak için yüzde 20 daha küçük bir alana sahip olan her iki model de ekranda daha fazla görüntüleme alanı sunarken, Face ID gibi yenilikçi teknolojileri de barındırıyor. bir akıllı telefondaki en güvenli yüz kimlik doğrulaması. Arka kamera sistemi, her bir safir kristal lensi çevreleyen güzel paslanmaz çelik süslemeli yeni bir tasarım sunar ve Pro serisi, suya dayanıklılık için endüstri lideri IP68 derecesine sahip yaygın sıvılardan kaynaklanan dökülmelere karşı koruma sağlamak üzere tasarlanmıştır.

İçeride, A15 Bionic, güç açısından daha verimli bileşenler, daha büyük bir pil ve donanım ve yazılımın sıkı entegrasyonuyla mümkün olan güç optimizasyonları, her iki Pro modeli için de tüm gün boyunca inanılmaz pil ömrüne 6 olanak tanırken , iPhone 13 Pro Max, bir iPhone’da şimdiye kadarki en uzun pil ömrü. iPhone 13 Pro, iPhone 12 Pro’dan günde bir buçuk saate kadar daha uzun süre dayanır ve iPhone 13 Pro Max, iPhone 12 Pro Max’ten günde iki buçuk saate kadar daha uzun süre dayanır.

iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max Fiyatı

iPhone 13 Pro’nun fiyatı 1.099 dolardan başlarken, iPhone 13 Pro Max’in başlangıç fiyatı ise 999 dolar olarak duyuruldu. Yeni iPhone’lar 24 Eylül tarihinde ön siparişe açılacak ve 1 Ekim’de ise satışa çıkacak.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu