Tiktok Takipçi Satın Al

iPad Mini 6 Ekranında Ciddi Bozulma Sorunları Mevcut

iPad mini 6 ekranında ciddi bozulma / renk bozulması sorunları var

iPhone 13 serisi yanı sıra iPad mini 6 gibi diğer cihazlar resmen birkaç hafta önce raflardaki yerini. Ancak, ortaya çıkan birden fazla sorunu çözmek için çok çalıştığı için Apple için her şey güllük gülistanlık olmadı.


Yakın zamanda piyasaya sürülen iOS 15, şirketin birbiri ardına düzelttiği birçok sorunla boğuşuyor. Şimdi, iPad mini 6’nın sorunlardan adil payına sahip olduğuna dair raporlar var. Raporlara göre iPad mini 6 ekranında bozulma sorunu var. Ekrandaki bozulma, birçok kullanıcının cihazdan memnun kalmamasına neden oldu.

Şimdiye kadar yapılan şikayetler, bazı kullanıcıların yeni iPad mini 6’da ekran bozulması ve renk bozulması ile karşılaştığını gösteriyor. Kullanıcılar bu cihazın ekranına baskı uyguladığında belirli noktalarda bazı noktalar (renk bozulması) oluşuyor.

Bu noktalar panelin farklı yerlerinde gözlemlenebilir. Bu etki, tablet karanlık bir görüntü gösterdiğinde veya karanlık modda çalıştığında daha belirgin olacaktır. Birden fazla kullanıcı aynı deneyimi bildirdi ve bazıları bunların olmaması gerektiğini iddia ediyor. Ayrıca, bu renk değişikliği Apple Store’daki değiştirilen cihazlarda görünmeye devam ediyor.

LCD ekran sıvı kristaller

iPad Mini 6 Ekranında Ciddi Bozulma Sorunları Mevcut

Modern LCD ekranlar, geçirgen bir tasarıma sahiptir ve polarize cam veya diğer ince film alt tabakaları arasında asılı duran sıvı kristallerden oluşur. Bir akım uygulandığında, arka ışıktan gelen ışığın geçmesine izin vermek için malzeme hizalanır (veya daha doğrusu sıvı kristal yön değiştirir).

Bununla birlikte, sıvı kristal panelin yapısı, alt tabakaya herhangi bir kuvvetle baskı yapmak gibi mekanik parazitlere karşı hassastır. Ekrana doğrudan basınç uygulamak, sıvı kristalleri ve bunların ayrı piksellerdeki ilgili düzenlemelerini değiştirir. Bu, ışığın eşit şekilde iletilmesine izin veren hassas dengeyi bozar. Bu, bozulmaya, renk bozulmasına, hareli ve diğer etkilere neden olacaktır.

Ayrıca iPad mini 6’nın renk atmasını neden kolayca gösterdiğine dair bir açıklama da var. Profesyonellere göre iPad mini 6 LCD paneli ile dahili donanımı arasındaki boşluk çok daralmış olabilir. Böylece ekran hafif bir baskı aldığında ekranın arkası ile temas eder. Raporlara göre, bu “sıcak noktalar”, konektörlerin ve diğer parçaların keskin kenarlarıyla kabaca aynıdır. Bu parçalar, yakın zamanda iFixit cihazı parçalarına ayırdığında bulundu.

Bazı Redditörler, Apple’ın iPad mini 6‘yı geri çağırması için ajitasyon yapıyor. Ancak bu davranışın günlük kullanıma olumsuz bir etkisi olmayacağı düşünülürse bu durumun yaşanması pek olası değil. Şu an itibariyle Apple’dan bu konu hakkında resmi bir açıklama yok.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu