Tiktok Takipçi Satın Al

Artık Daha Hızlı: USB 4 Tanıtıldı

USB Uygulayıcıları Forumu (USB-IF) bugün, kuruluşun USB 4 teknik özelliklerini tamamladığını duyurdu.

Bu özellikler kısa bir süre içinde tasarımcılara, mühendislere ve üreticilere doğru yol alacak, yani ilk USB 4 ürünlerinin 2020’de raflara olmasını bekleyebiliriz.


USB 4, Thunderbolt 3 protokolünü telif ücretsiz olarak USB Promoter Group’a lisanslama Intel sayesinde büyük bir hız artışı sağlayan USB’nin bir sonraki ana sürümüdür. Bu grup Apple, HP, Intel, Microsoft ve Texas Instruments’ı içermekte. USB 4, şu anda MacBook Pro ve çevre birimleri gibi ileri teknoloji bilgisayarlarda bulunan Thunderbolt 3’e eşdeğer 40 Gbps hızları mümkün kılacak.

USB 4 piyasaya tanıtıldı ve en son teknoloji, selefine göre bazı büyük iyileştirmeler ile geliyor. USB 4 ilk önce bu yılın başlarında açıklandı ve şimdi USB 3.2’nin yerine geçecek şekilde ayarlandı. USB 4’ün öne çıkan özellikleri arasında daha iyi veri aktarım hızları, geriye dönük uyumluluk ve çok daha fazlası var.

USB 4 ne kadar hızlı?

Öncelikle, USB 4, iki şeritli mimariyi korurken, 20 Gb / sn’den 40 Gb / sn’ye yüksek bir veri aktarımı sunar. Bireysel şerit transferinin 20Gbps’ye kadar bir hızı desteklediğine dikkat etmek önemlidir. Beklenildiği gibi, daha iyi hızlardan yararlanmak için USB 4 kabloları satın almanız gerekecektir. Geriye dönük uyumluluk söz konusu olduğunda, USB 4 USB 2.0’ı destekler ve ayrıca isteğe bağlı bir Thunderbolt 3 desteği sunar.

Artık Daha Hızlı: USB 4 Tanıtıldı

Harici monitörlerin USB 4 ile bağlanması

USB 4, birden fazla video ve veri akışının aktarılmasını destekler. Ayrıca, USB 4 özelliği video ve verileri aynı anda aktarırken mevcut kaynak miktarını otomatik olarak ayarlayabilecektir. Yukarıdaki özellikler, harici bir ekrandan yüksek çözünürlüklü içeriği görüntülerken / erişirken size yardımcı olacaktır. Bu arada, USB 4 için fiziksel bağlayıcı USB-C ile aynı kalacaktır.

USB üzerinden Şarj Etme ve Güç Teslimatı 4

USB 4, 100W şarj için destek sunar. Bu, akıllı telefonlarınızı ve diğer cihazlarınızı öncekinden daha hızlı şarj edebileceğiniz anlamına gelir. USB Güç Teslimatı, cihazınız için en iyi şarj oranını seçecek ve güvenli şarjı sağlayacaktır.

USB 4 kablosunu ne zaman alabilirim?

USB 3.2 kullanımı henüz yaygın değildir. Bu da USB 4’ün yaygın ve ekonomik hale gelmesi için biraz zaman alacağı anlamına geliyor. Ancak, USB 4 spec kablolarının 2020 yılına kadar gelmesi bekleniyor. İlk günlerde fiyatlamanın daha yüksek olması bekleniyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu