Tiktok Takipçi Satın Al

iOS Gmail Uygulaması Artık Görüntüleri Yüklemeden Otomatik Olarak Engelleyecek

Birçoğumuzun içinde resim içeren e-postalar aldığına eminiz. Bu tür e-postalar genellikle ürünlerini veya hizmetlerini reklam veren şirketlerden gelir.

Bununla birlikte, bazen görüntüleri gibi görünmeyen e-postaların aslında sizi izlemek için kullanılabilecek “görünmez” görüntüler içerebileceğini biliyor muydunuz?


İyi haber şu ki, bunu ilk kez öğreniyorsanız Google, iOS için Gmail’in artık e-postalardaki görüntüleri otomatik olarak engelleyeceğini açıkladı. Bu, bu e-postalardaki herhangi bir resim ekinin yüklenmesinin engelleneceği anlamına gelir. Bunun yerine, onları görmek istiyorsanız, manuel olarak yapmanız gerekir.

Gmail’in iPhone uygulaması mail ile gelen resimleri artık otomatik olarak yüklemeyecek. Kullanıcılar görüntüleri otomatik olarak yüklenmesini ayarları düzenleyerek engelleyecek. Peki, iPhone Gmail uygulamasında resimlerin otomatik yüklenmesi nasıl engellenir?

iOS Gmail Uygulaması Artık Görüntüleri Yüklemeden Otomatik Olarak Engelleyecek

Google’ın daha önce bu özelliği web’deki Gmail gibi diğer platformlarına yaydığı için tam olarak yeni bir şey değil, bu yüzden mobil olarak da kullanılabileceğini görmek güzel. Bu, kullanıcıların bir mesaj açtıktan sonra alıcının konumunu izlemelerine izin veren aboneliği e-posta hizmeti ile ilgili bir soruna yanıt olarak görünüyor.

Gmail ayarlarında hesabınızı seçtikten sonra Görüntülere gidin, “Harici görüntüleri göstermeden önce sor”u seçin. Bu arada Gmail Android kullanıcıları bir süredir bu ayarı zaten kullanıyor.

iOS Gmail uygulaması otomatik yükleme nasıl engellenir?

Gmail Ayarlar,
Gmail Hesabınızı seçin,
Images altında,
“Ask before displaying external images”.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu