Tiktok Takipçi Satın Al

iOS 13.3 Fiziksel Güvenlik Anahtarlarını Destekliyor

Apple bugün tüm uyumlu cihazlar için yeni iOS 13.3 güncellemesini yayınlıyor. En büyük ilave, FIDO2 uyumlu USB-C, NFC ve Lightning fiziksel güvenlik cihazlarını Apple’ın Safari tarayıcısında kullanma yeteneğidir.

Bu fiziksel güvenlik anahtarları daha fazla hesap koruması sunar ve Yubico ilk Lightning güvenlik anahtarını Ağustos ayında tekrar yayınladı. Önceden, iOS uygulamalarının YubiKey 5Ci‘ deki bir Lightning bağlayıcı için uygulamalarına ayrı ayrı destek eklemesi gerekiyordu, ancak Apple‘ ın yerel desteği bunu tüm uygulamalara ve sitelere açacaktı.


Gmail, Dropbox, Twitter, Outlook ve Facebook gibi bir dizi web servisi güvenlik anahtarlarını desteklediğinden, Apple’ın ana iOS desteği, fiziksel bir güvenlik anahtarı kullanmak isteyen tüm iPhone sahipleri için büyük bir gelişmedir.

iOS 13.3 Fiziksel Güvenlik Anahtarlarını Destekliyor

Güvenlik anahtarı ilavesinin yanı sıra, iOS 13.3 oldukça küçük bir güncellemedir. Beta kullanıcıları RAM yönetiminin gelişmiş göründüğünü ve telefon görüşmeleri, iMessage, FaceTime ve iCloud kişileri üzerindeki limitleri ayarlamak için Ekran Zamanına iletişim sınırlarının eklendiğini bildirdi. Apple ayrıca Memoji etiketlerini klavye ayarlarında gizleme özelliğini de ekledi. iOS 13.3 şu anda tüm desteklenen cihazlara yayılıyor ve hemen Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleştirmesi’ ni işaretleyerek kurabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu