Tiktok Takipçi Satın Al

iOS 12.1 ile iPhone’a 70’ten Fazla Yeni Emoji Geliyor

Apple’ın mobil cihaz ürünü iPhone için yeni emojiler geliyor. Dün ki Apple etkinliğinde duyurusu yapıldı.

Kızıl, kır ve kıvırcık saçlı yeni karakterler, kel insanlar için yeni bir emoji, daha fazla duyguyu yansıtan gülen yüzler, hayvanları, sporları ve yiyecekleri temsil eden yeni emojiler dahil olmak üzere 70’ten fazla yeni emoji çok yakında i,Phone, iPad, Apple Watch ve Mac’e geliyor. Dün iOS 12.1’in geliştirici ve halka açık beta tanıtım sürümlerinde yerini alan yeni emojiler, yakında sunulacak iOS, macOS ve watchOS güncellemeleriyle birlikte kullanıma sunulacak.


iOS 12.1 ile iPhone’a 70’ten Fazla Yeni Emoji Geliyor

Emoji tüm dünyada insanlar tarafından iletişim kurmak için kullanılıyor. iOS 12.1, yeni ay pastası, kırmızı hediye zarfı ve nazar boncuğu gibi emojilerle dünya çapındaki kullanıcıları daha iyi temsil eden daha da fazla karakteri klavyenize getiriyor.

iOS 12.1 ile iPhone’a 70’ten Fazla Yeni Emoji Geliyor

Dünya Emoji Günü’nde tanıtılan kanguru, ıstakoz, papağan ve tavus kuşu emojilerine lama, sivrisinek, kuğu ve rakun gibi harika tasarımlara sahip karakterler ekleniyor. Top kek, yeşil sebze ve mangonun yanı sıra simit ve tuz gibi yeni yiyecek emojileri de geliyor.

Şu anda iOS, watchOS ve macOS’ta duyguları gösteren yüz ifadeleri, cinsiyet ayrımı gözetmeyen karakterler, çeşitli giysi seçenekleri, yiyecek türleri, hayvanlar, efsanevi yaratıklar ve benzeri binlerce emoji yer alıyor. Yeni emoji karakterleri Unicode 11.0’daki onaylı karakterler temel alınarak tasarlandı. Apple, 2019’da sunulması planlanan Unicode 12.0 klavyesine engellilik temalı daha fazla emoji eklemek için Unicode Konsorsiyumu ile birlikte çalışıyor.

iOS 12.1 ile iPhone’a 70’ten Fazla Yeni Emoji Geliyor iOS 12.1 ile iPhone’a 70’ten Fazla Yeni Emoji Geliyor iOS 12.1 ile iPhone’a 70’ten Fazla Yeni Emoji Geliyor iOS 12.1 ile iPhone’a 70’ten Fazla Yeni Emoji Geliyor

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu