Tiktok Takipçi Satın Al

Telefondaki Görüntü Televizyona Nasıl Yansıtılır?

Bu makalemizde telefondaki görüntüyü televizyona nasıl yansıtabileceğinizi detaylı olarak anlattık.

Bugünlerde yaşadığımız teknoloji dünyasında, özellikle mobil teknoloji konusunda oldukça gelişmiş ve güzel şeyler yapmak mümkün. Günlük yaşantımızda ihtiyaç duyduğumuz pek çok bilgi ve yardımcı özellik hemen parmaklarımızın ucunda. Akıllı telefonlar da bu teknoloji kuşağında oldukça ünlü olduğu gibi, büyük ekranlı TV’lerde en sevdiğiniz içerikleri izlemek için de uyumlu ve havalı olabiliyor.


Son zamanlarda oldukça popüler hale gelen telefondaki görüntüyü televizyona yansıtma konusu, nasıl yapıldığı konusunda oldukça merak uyandırıyor. Kullanıcılar gereksiz kablo kargaşasından kurtulmak için bu kablosuz bağlantı yöntemlerini tercih edebiliyor. Peki telefondaki görüntü televizyona nasıl yansıtılır?

İlk olarak cep telefonu bilgisayara nasıl bağlanır biraz ondan bahsedeceğiz. Fakat cep telefonu bilgisayara nasıl bağlanır konusundan önce bir şeyi hatırlatalım. Telefonunuz ve televizyonunuzun aynı marka olması mühim değildir. İki cihazın aynı Wi-Fi ağına bağlı olması yeterlidir. Ayrıca cep telefonunuzun internet paketinde herhangi bir kayıp da yaşamayacaksınız.

Telefondaki görüntü televizyona nasıl bağlanıp yansıtılır?

Telefondaki Görüntü Televizyona Nasıl Yansıtılır?

Telefondaki görüntüyü televizyona yansıtmaya başlamadan önce, aynı ağa bağlı olan televizyonumuzda birkaç işlem yapmamız gerekiyor. İlk olarak kumanda da bulunan ‘Ekranlar’ tuşuna basın. Çıkan pencereden ‘Screen Mirroring’ seçeneğini seçin. Telefonunuzda yapacağınız ilk şey ise ekran yayınlama seçeneğine ulaşmak. Ekran yayınlama seçeneğini ise bildirim merkezinden bulabilirsiniz. Cep telefonu ekranınızda televizyonunuzun bağlantı ekranını göremediğiniz durumda, diğer ayarlar seçeneğini seçin ve ‘ekran görüntülemeyi etkinleştir’ seçeneğini seçin. Cihazınız tekrar yapacağı tarama sonrasında televizyonunuzun ekranını kolaylıkla bulacaktır. Bu işlemden sonra  ise, telefondaki görüntü televizyona nasıl yansıtılır sorunuzun cevabını almış olacaksınız.

Küçük bir not; Televizyonunuzun interneti yoksa ve cep telefonunuzu televizyona bağlamak istiyorsanız, bunun için bağdaştırıcı kablo almak zorunda kalabilirsiniz. Adaptör görevi gören bu kablonun bir ucunu televizyonun diğer ucunu ise cep televizyonunuza bağlayın. Bildiğiniz üzere, mini USB’yi cep telefonunuzun şarj kısmına, HDMI ucunu da herhangi bir HDMI kablosuna bağlamanız gerekiyor. Bu aşamadan sonra televizyonunuzdan HDMI seçeneğini seçmeyi unutmayın.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu