İnternet Sitesi Kurarken Webtasarım94 Yanınızda! - TeknoDiot.com

İnternet Sitesi Kurarken Webtasarım94 Yanınızda!

Abone Ol 

Web tasarım, web sitelerinin oluşturulması ve bakımında çeşitli disiplinleri ve becerileri kapsar. Web tasarımının farklı disiplinleri web grafik tasarımını kapsar; web kullanıcı arayüzü tasarımı; resmileştirilmiş kodları ve tescilli uygulamaları içeren yaratıcı web yazarlığı; web sitesi optimizasyonu; ve arama motoru optimizasyonu.

Tasarımcılar genellikle kullanıcı arayüzü ve grafik tasarımlar gibi belirli projeleri üstlenmek için işe alınır. Web içeriği genellikle içerik yazarları tarafından üretilir. Web tasarımı, iyi bir işletme yönetiminin önemli bir parçasıdır.

Yukarıda gösterildiği gibi web tasarımının bazı ilkeleri günlük yaşamda uygulanmaktadır. Bir web sitesinin estetiği, düzeni, renkleri, yazı tipleri, görüntüleri, düzeni ve görüntülerin kullanımı ile belirlenebilir. Yeni başlayanlar için bir web sitesinin amaçlarının ne olduğunu belirlemek genellikle zordur. Mizanpajların, örneğin navigasyon, eğlence, alışveriş sepeti yazılımı, iletişim yönetimi, satış ve pazarlama vb. gibi birçok amacı olabilir. Bir web sitesi tasarlarken, ne kadar karmaşık olursa olsun, estetiğe her zaman diğer kaygılardan öncelik verilmelidir.

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Çoğu tasarımcı kelimeler, resimler, sesler veya etkileşimli öğeler aracılığıyla görsel iletişim üzerinde çalışır. Görsel tasarımcılar, izleyicinin dikkatini çekerek, aradıklarını bulmalarını kolaylaştırıyor. Etkileşim tasarımcıları, bilgileri daha kullanışlı ve ilginç hale getirmek için etkileşim teknolojisiyle çalışır. Etkileşim tasarımcısına bir örnek, web sitesindeki yazılımın tasarımından sorumlu olan Yahoo’daki site tasarımcısıdır.

İnternet Sitesi Kurarken Webtasarım94 Yanınızda!

İyi bir web tasarımının bir diğer önemli ilkesi de sitenin kullanılabilirliğidir. Web tasarımcıları, web sitesini kullanacak olan hedef kitlenin ihtiyaçlarına özellikle dikkat etmelidir. Kullanılabilirlik, tasarımcıların çalışmaları, kullanıcı araştırmasının sonuçları ve bilgilerin hedef kitlenin beklentilerine ne kadar yakın olduğu ile belirlenir. Kullanılabilirliğin önemi fazla vurgulanamaz.

Web tasarımı ve web geliştirmede çeşitli araçlar ve beceriler kullanılır. Grafiklerin, görüntülerin, komut dosyalarının, programların, veritabanlarının ve istemci tarafı programlamanın kullanımı, web tasarımı ve web geliştirme araçlarından bazılarıdır. Web tasarımcıları, web sitelerini geliştirmek ve etkinliklerini artırmak için çeşitli medya türlerini kullanır. Örneğin Flash, web geliştirme alanında devrim yarattı ve web sitelerinin nasıl göründüğünü ve tasarlandığını değiştirdi.

Göz atın:   Perkotek Otel Kapı Kilit Sistemleri

Çok ilginç bir web tasarımı ve web geliştirme konsepti, dropbox olarak bilinir. Dropbox, kullanıcıların belgeleri ve diğer öğeleri kullanıcının kendi bilgisayarında veya dizüstü bilgisayarında tutmak yerine ağa bağlı bir bilgisayarda paylaşmasına olanak tanır. Bu, öğeleri Dropbox gibi uzak bir web hizmetinde depolayarak ve kullanıcının herhangi bir internet bağlantısından dropbox hesabına erişmesine izin vererek yapılır.

TeknoDiot Bey

TeknoDiot Bey Diyeceksiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu