Tiktok Takipçi Satın Al

Intel Yöneticisi Apple’ın 5G iPhone Modelini Onayladı

Apple’ın 2020 yılına kadar 5G uyumlu bir iPhone piyasaya sürmemesini bekliyorduk ve bugün Reuters tarafından bildirilen bazı haberler bu zaman çizelgesini neredeyse destekliyor.

Rapora göre Intel yöneticileri, bugün şirketin 5G modem yongalarının 2020 yılına kadar hiçbir akıllı telefonun içinde bulunmayacağını söyledi. Apple, mobil modem yongaları için Intel’in en büyük müşterisi, 2020 yılı zaman çizelgesinin beklendiği gibi gerçekleşeceğini söyledi 5G iPhone gelecek yıl tanıtılacak.


Bugün Kaliforniya’da Palo Alto’da düzenlenen bir Intel etkinliğinde, yonga üreticisinin ağ oluşturma yongası şefi Sandra Rivera, üreticilerin bu yıl yonga örnekleri almayı bekleyebileceklerini söyledi. Buna rağmen, şirket 2019’da tüketicilere sunulacak herhangi bir cihazda bulunan çipi görmeyi beklemiyor. Kasım ayında, Apple’ın 2020’ye kadar 5G pazarına girmek için bekleyeceği ve bu telefonların Intel’in 10nm 8161 modem yongasını kullanacaktı. Apple’ın eski modem yonga kaynağı olan Qualcomm’a verilen mevcut patent ve telif hakları konusundaki davası, Apple’ın Snapdragon X55 5G modemini mobil cihazlarında kullanmayacağı anlamına geliyor.

Apple kendi 5G modemini de üretebilir!

Intel Yöneticisi Apple'ın 5G iPhone Modelini Onayladı

Geçtiğimiz ay, FTC v. Qualcomm jürisi olmayan mahkeme sırasında Apple tedarik zinciri yöneticisi Tony Blevins,  şirketin Samsung ve MediaTek’ten 5G modem almayı düşündüğünü belirtti. Ayrıca Apple’ın 2020 için hazır olan kendi 5G modem yongasına sahip olacağı yönünde bir spekülasyonlar mevcut. Apple sonunda kendi 5G modem yongasını tasarlayacak gibi gözükse de, bunun zamanlaması belirsiz. Yani 2020 yılı içerisinde Intel çipli 5G iPhone modellerini görmemiz mümkün gibi görünüyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu