Tiktok Takipçi Satın Al

Intel, Rakiplerine Yetişmenin 2 Yıl Süreceğini İtiraf Etti

Dün Morgan Stanley konferansında yatırımcılara konuşan Intel CFO George Davis, Intel’in rakiplerinin gerisinde olduğunu ve yetişmesinin en az iki yıl alacağını itiraf etti.

Intel hala 10nm üretimi ile mücadele ederken, rakip TSMC zaten 7nm’de ve 5 nm’ye doğru çalışıyor. Davis, bu tutarsızlığın, 10nm nesil işlemcilerin önceki nesil sıçramalar kadar Intel için verimli olmayacağı anlamına geleceğini söyledi.


Görünüşe göre 2020 ve 2021 Intel için uzun yıllar olacak. CFO George Davis dün çok çeşitli konuları kapsayan Morgan Stanley konferansında sundu, ancak “şüphesiz 10nm döneminde” olmasına rağmen şirket, 7nm düğümünü üretene kadar rakiplerle süreç paritesine ulaşamayacağını belirtti. Davis ayrıca Intel’in 5nm düğümünü belirtilmeyen bir tarihte üretinceye kadar süreç liderliğini geri kazanmayacağını söyledi.

Intel’in sahip olduğu en iyi düğüm olmayacak. 14nm’den daha az üretken, 22nm’den daha az üretken olacak, ancak gördüğümüz gelişmelerden heyecan duyuyoruz ve 7nm dönemine 2021’in sonundan daha iyi bir performans profiliyle başlamayı umuyoruz açıklamalarında bulunuldu.

Intel, Rakiplerine Yetişmenin 2 Yıl Süreceğini İtiraf Etti

Intel, performans eksikliklerini yapay zeka ve yazılım cephelerinde sıkı donanım entegrasyonu içeren platform düzeyindeki iyileştirmelerle gidermeyi hedefliyor.

Intel, 2021’in sonunda TSMC’ye yetişmeyi umuyor, ancak bu şirket durmuyor ve 2022’nin sonunda 3nm yapılarda olmayı bekliyor.

Intel’in 10nm süreci, TSMC’nin rakip 7nm sürecine benzer bir yoğunluk sağlar, bu nedenle Davis’in referansının 10nm düğümünün performansına mı yoksa şirketin bunu ne kadar ekonomik üretebileceğine dair söylemek zor. Her iki durumda da Davis, Intel’in 2021’in sonunda kendi 7nm düğümü ile endüstri ile parite kazanacağını tahmin ediyor (muhtemelen TSMC’nin 5nm müdahale noktasıdır). Bunun, özellikle şirketin AMD ile bir fiyat savaşına tamamen girmesi nedeniyle, Intel’in aradaki rekabetçi konumu ve finansal performansı üzerinde açıkça bir etkisi olacaktır.

Intel, Rakiplerine Yetişmenin 2 Yıl Süreceğini İtiraf Etti

Intel, Rakiplerine Yetişmenin 2 Yıl Süreceğini İtiraf Etti

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu