Tiktok Takipçi Satın Al

Instagram Yukarı Kaydırmayı Kullanımdan Kaldırıyor: Yeni Özellik Yolda

Instagram yukarı kaydır özelliğinin yerine 30 Ağustos'tan itibaren bağlantı çıkartmaları geleceği açıklandı!

Instagram yukarı kaydır artık olmayacak. Instagram tarafından onaylanan bir bildirime göre, insanların yukarı kaydırarak harici web sayfalarını ziyaret etmelerini sağlayan özelliği 30 Ağustos’tan itibaren kullanımdan kaldırmayı planlıyor.


Instagram, yukarı kaydırma bağlantısı yerine, insanların tam olarak göründükleri gibi bağlantı etiketlerini kullanabileceklerini söylüyor: insanları harici web sitelerine götüren hikayelerdeki dokunulabilir çıkartmalar.

Şirket, kendi GIF kategorisini ortaya çıkaran bir özellik ve artık sözlüğün bir parçası olan yukarı kaydırmayı, “hikaye oluşturma deneyimini kolaylaştırmak” ve daha fazla “yaratıcı kontrol” sunmak için kullanımdan kaldırdığını söylüyor. Yukarı kaydırmaya değil çıkartmalara bakın.

Instagram Yukarı Kaydıra Veda Stiker’a Merhaba

Bu güncelleme, şirketin bu yaz başında başlattığı bir teste dayanıyor. Haziran ayında Instagram, yalnızca kaydırma ayrıcalıklarına sahip kişiler için değil, çeşitli kullanıcılar için bu çıkartmaları test etmeye başladı. (Kullanıcıların yukarı kaydırmaya erişebilmesi için doğrulanması veya en az 10.000 takipçisi olması gerekir.)

Instagram Yukarı Kaydırmayı Kullanımdan Kaldırıyor: Yeni Özellik Yolda

Test sırasında, Instagram’ın eski ürün müdürü Vishal Shah, The Verge’e çıkartmaların insanların şu anda platformu kullanma şekline daha uygun olduğunu söyledi . Ayrıca amacın çıkartmaları daha geniş bir alana yaymak olduğunu söyledi. İki özellik arasındaki bariz jest farkı dışında temel fark, izleyicilerin bağlantı çıkartması olan hikayelere yanıt verebilmeleri, ancak hikayeleri yukarı kaydırmaya yanıt verememeleridir.

Instagram, şimdilik yalnızca yukarı kaydırma ayrıcalıklarına sahip kişilerin çıkartma seçeneğini alacağını, ancak bunu daha fazla kullanıcıya sunmayı “hâlâ değerlendirdiğini” söylüyor. The Verge’e konuşan bir sözcü, bu güncellemenin “daha fazla kişiye erişimi genişletmeden önce bunun doğru karar olup olmadığını belirlememize yardımcı olacağını” söyledi.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by teknodiot.com (@teknodiot)

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu