Tiktok Takipçi Satın Al

Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Instagram hesabınızı geçici olarak nasıl kapatabilirsiniz?

Instagram hesap dondurma, hesabı geçici olarak nasıl devre dışı bırakılır? Instagram kullanıcıları, Instagram hesaplarını bir bilgisayardan veya mobil tarayıcıdan devre dışı bırakabilir.


Dünyanın en büyük popüler sosyal medya platformu Instagram’da bir hesabı geçici olarak nasıl dondurabilirsiniz bu konu hakkında detaylıca bilgilendirme yapmış olacağız. Bu içeriğimizde Instagram dondurma adımlarını anlatmış olacağız. Mobil tarafta da Instagram hesap dondurma linki detaylarına yakından bakacağız.

Instagram’a biraz ara vermek ister misiniz? Bu gayet mantıklı. Uygulamayı veya profilinizi silmek yerine Instagram hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakmayı deneyin. Bir ay sonra geri gelebildiğinizde her şey sosyal ağdan ayrıldığınız gibi olacak. Ek olarak daha öncesinde paylaştığımız Instagram hesap silme işleminin geri dönüşü olmadığını aktarmıştık ancak Instagram hesap dondurma linki sayesinde bu durum geçici olarak gerçekleşiyor.

Hesabınızı Instagram uygulamasından geçici olarak devre dışı bırakamazlar. Instagram, bir hesabın tamamen silinmesi için talep tarihinden itibaren 90 gün sürer. Instagram kullanıcıları, tekrar giriş yaparak yeniden etkinleştirmek isteyenlere kadar profillerini, fotoğraflarını, yorumlarını ve beğenilerini gizlemek için hesaplarını geçici olarak devre dışı bırakabilirler.

Ayrıca, hesaplarının kalıcı olarak silinmesi için talepte bulunabilirler, bunun ardından Instagram’ın hesabı tamamen kaldırması 90 gün sürer. Kullanıcılar Instagram hesaplarını yalnızca bir bilgisayardan veya mobil tarayıcıdan devre dışı bırakabilir.

2020 yılında kullanıcılar Facebook veya WhatsApp’ın erişebileceği kullanıcı verileri veya mesajları, WhatsApp’ın ve Instagram’ın 2021 için planlanan hizmet şartları vb. hakkında pek çok konuşmaya tanık oldu. Facebook’un, kullanıcıların ne görüntülediğini izlemek için kullanıcı davranışlarını incelediği bir sır değil. Reklamverenler için tanımlayıcı (IDFA) olarak da bilinen ilgi alanlarına göre reklam gösterebilmesini sağlar.

Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Instagram Hesap Dondurma Adımları

 • Masaüstü tarayıcınızı açın.
 • Instagram web adresine giriş yapın.
 • Hesabınıza giriş yapın.
 • Sayfanın sağ üst köşesindeki profil resminize tıklayın.
 • Profili Düzenle’yi seçin.
 • Aşağı kaydırın ve sayfanın sağ alt köşesindeki Hesabımı Geçici Olarak Devre Dışı Bırak’ı tıklayın.
 • Hesabınızı neden devre dışı bıraktığınız sorulduğunda bir seçenek belirleyin.
 • Sifrenizi tekrar giriniz.
 • Hesabımı Geçici Olarak Devre Dışı Bırak’a tıklayın.

Instagram Hesap Dondurma Linki 2021

Instagram hesabını geçici olarak kapatma adımları oldukça kolaydır. Sosyal medyaya kısa bir ara vermek isterseniz bu içeriğimizi okumaya devam edin. Instagram dondurma adımlarını aşağıda sizler için hem PC hem de mobil için detaylıca resimli anlattık.

instagram hesap dondurma linki: www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary

Instagram hesap dondurma işlemi, siteden ayrılmak istediğiniz süre boyunca profilinizi sosyal ağdan siler. Instagram URL’niz geçersiz hale gelecek, kullanıcılar sizi aramada bulamayacak ve sizinle iletişime geçemeyecekler. Hesabınızı yeniden etkinleştirdiğinizde bu özellikler geri yüklenecektir.

Kişisel hesap, içerik oluşturucu hesabı veya ticari hesap olması fark etmeksizin Instagram hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakabilirsiniz. Hesabınızı iPhone veya Android’deki Instagram uygulamasından devre dışı bırakamazsınız. Bunun yerine Instagram web sitesini kullanmanız gerekecek.

PC Üzerinden Instagram Hesap Dondurma

 • İlk olarak www.instagram.com adresine girerek, hesabınıza giriş yapın.
 • Hemen ardından profilinizin ayarlarına giriş yapın.

Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

 • Ardından, sayfanın en altına gidin ve ‘Hesabımı geçici olarak devre dışı bırak’ seçeneğini tıklayın.

Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

 • Instagram, hesabınızı devre dışı bırakmanız için bir neden belirtmeniz için sizi zorlayan acımasız eylemin bir açıklamasını isteyecektir. Yalnızca bir neden seçtikten sonra, onu devre dışı bırakma seçeneği sunulur. İşlemi onaylamak için şifrenizi tekrar girin.

Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

 • Soruyu ve şifreyi girdikten sonra “hesabımı geçici olarak kapat” butonuna basın. İşlem bu kadar!

Telefondan Instagram Hesap Dondurma

Belirtildiği gibi, Instagram hesabınızı mobil uygulamadan devre dışı bırakamazsınız. Ancak yine de telefonunuzun tarayıcısını kullanarak istediğiniz sonuçları alabilirsiniz.

Burada da Instagram’ın web sitesine gitmeniz yani instagram hesap dondurma linki ve hesap bilgileriyle oturum açmanız gerekecek. Şimdi, profil resminizi sağ alt köşede bulmanız, üzerine dokunmanız ve profil sayfanızda ‘Profili Düzenle’ye tıklamanız gerekecek.

Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Ardından, ekranın en altına gidin ve ‘Hesabımı geçici olarak devre dışı bırak’ seçeneğine dokunun.

Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Nedenini belirttikten ve şifreyi girdikten sonra Instagram hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakma şansınız olacak.

Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır? Instagram Hesabınızı Geçici olarak Devre Dışı Bıraktığınızda Ne Olur?

Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Hesabınızı devre dışı bırakmak, temelde şu anda Instagram kullanmak istemediğinizi söylemektir. Kullanıcılar, bilgilerinin bozulmaması ve beğeniler ve yorumlar konusunda endişelenmemeleri için hesaplarını devre dışı bırakır.

Hesabınızı devre dışı bıraktığınızda, hesabınız esasen Instagram’dan kaybolur. Bu, takipçilerinizin artık sizi bulamayacağı anlamına gelir. Aslında kimse seni bulamaz. Bir kullanıcı kullanıcı adınızı ararsa hesabınız arama sonuçlarında görünmez.

Hesabınız uygulama veritabanından kaldırıldığı için takip ettiğiniz hesapların Takipçi sayısı birer birer düşecektir. Takipçiler (veya takip edenler) listesinde hesabınızı ararlarsa, bulamazlar. Hesabınızı yeniden etkinleştirdiğinizde, takipçi sayısı otomatik olarak birer birer artar. Kullanıcılar uygulamada hesabınızı bulamadıkları için sizi takibi bırakamazlar. Bu, kullanıcıların hesaplarını boşta bırakmak yerine devre dışı bırakmasının önemli bir nedenidir.

Hesabınızı geçici olarak devre dışı bıraktığınızda, Instagram tüm içeriğinizi sunucusuna yedekler. Bu, hiçbir kişisel bilginizi veya yüklenen içeriği kaybetmediğiniz anlamına gelir. Evet bu içeriğimizde detaylı olarak instagram dondurma adımlarını sizlere göstermiş ve anlatmış olduk.

Hesap Ne Kadar Süre Kapalı Kalabilir?

Kişisel bilgilerinizi kaybetme korkusu olmadan Instagram hesabınızı istediğiniz kadar geçici olarak kapalı tutabilirsiniz. Daha önce Instagram, hesabınızı bir hafta sonra otomatik olarak yeniden etkinleştirirdi. Ancak, bu işlevi bırakmış görünüyorlar ve şimdi hesabınızı geçici olarak süresiz olarak devre dışı bırakmanıza izin veriyorlar.

Hesabı Yeniden Etkinleştirme

Hesabınızı yeniden etkinleştirmek, Instagram kimlik bilgilerinizle tekrar giriş yapmak kadar basittir. Instagram web sitesini kullanarak hesabınızı yalnızca geçici olarak devre dışı bırakabilirsiniz, ancak hesabınızı herhangi bir cihazdan yeniden etkinleştirebilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu