Tiktok Takipçi Satın Al

TikTok’a Facebook’tan Rakip Geliyor

Facebook kısa video paylaşım platformunu başlatacağını söyledi. Yeni servisi ABD ve diğer 50 ülkede sunulacak.

Facebook kısa video paylaşım platformunu başlatacağını açıkladı. Şirket Hindistan’daki platformunu test etmeye başladıktan sadece bir hafta sonra gerçekleşecek. Bu ülkenin yetkilileri TikTok’u yasakladıktan sonra yeni makaralar ortaya çıktı.


Makaralar, insanların müzik ve diğer videolarla 15 saniyelik videoları kaydetmesine ve düzenlemesine olanak tanır. Facebook’un yeni platformu TikTok’a rakip olarak gelecek. Özellikle de TikTok yasaklı olan ülkelerde ilk olarak kullanıcı çekme planları arasında yer alıyor. Yeni platformun çıkış tarihi henüz belli değil.

TikTok'a Facebook'tan Rakip Geliyor

TikTok Öncü Oldu

Bununla birlikte, Instagram, TikTok ile rekabet etmek isteyen tek şirket değil. YouTube, yıl sonundan önce yayınlanacak olan Shorts adlı sosyal ağ için bir rakip geliştiriyor. Ancak, bu şirketlerin hiçbiri lansman hakkında kamuya resmi yorumda bulunmadı.

Bir şirket sözcüsü CNN ile yaptığı röportajda “Diğer şirketlerin TikTok’un izlediği yeni yaratıcı deneyimi takdir ettiğini görmek harika” dedi. “Açık rekabetin kullanıcılara muazzam faydalar sunduğuna her zaman inandık.”

TikTok'a Facebook'tan Rakip Geliyor

TikTok'a Facebook'tan Rakip Geliyor TikTok'a Facebook'tan Rakip Geliyor

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu