Tiktok Takipçi Satın Al

Instagram ve Facebook Siyasi Reklamlara Karışmayacak!

Sosyal medya platformları arasında en fazla kullanıcıya sahip olan Instagram ve Facebook artık siyasi reklamlara izin verecek!

Facebook, siyasal reklamlara yönelik politikaları yüzünden yoğun baskılara karşı sağlam durdu ve politikacıların platformuna yerleştirilen reklamlarda yer almalarına izin vereceğini açık açık belirtti. Şirket tarafından yapılan açıklama ile “insanların onlara liderlik etmek isteyenlerden haber alabilmesi” ve “söylemlerin kamuoyu tarafından incelenmesi ve tartışılması gerektiği” ilkesine dayandığını söyledi.
Sosyal medya platformları, son zamanlarda kullanım sayısı arttığı için reklam veren kişi ve kurumların bir numaralı yeri oldu. Reklamların çoğunluğu artık bu platformlardan yayınlanıyor ve buralardan toplanan geri dönüşler çok yüksek. Tabi bu reklam işlerinin içine siyaset konusu girince durumlar biraz karışabiliyor. Son zamanlarda sosyal medya platformları siyasi içerikli reklamlara karşı almış oldukları kararlar dikkat çekiyor. Google, Twitter ve Spotify gibi firmaların aksine siyasi reklamlara onay veren Facebook kullanıcılarını iki tarafa ayırdı; olumlu yaklaşanlar ve olumsuz yaklaşanlar.
Instagram ve Facebook Siyasi Reklamlara Karışmayacak!
Facebook tarafından alınan bu karar geçtiğimiz sene bünyesine kattığı Instagram için de geçerli olacak. Şirket eleştirileri biraz olsun azaltmak için kullanıcılarına kaç adet reklam gösterildiğini içeren reklam kütüphanesi adını verdiği aracı kullanıma açacak. Bu araç sayesinde gösterime giren reklamların aldığı etkileşim bilgileri kullanıcılar ile paylaşılabilecek.
Son olarak diğer sosyal medya haberlerimize göz atmak isterseniz Sosyal Medya Haberleri kategorisine bakabilirsiniz.
Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu