Tiktok Takipçi Satın Al

Yakında Instagram Reels Üzerinden Alışveriş Yapılabilecek

Instagram ayrıca IGTV'de alışveriş için küresel destek verdiğini de duyurdu.

Instagram, uygulama içi alışveriş sepetinin yakında kısa biçimli video özelliği olan Reels’da kullanılabileceğini açıkladı.

Instagram Reels gelişmeye devam ediyor. Güncelleme aynı zamanda dünyanın her yerinden kullanıcılara IGTV’de alışveriş yapma imkanı veriyor.


Instagram’ın COO’su Justin Osofsky Instagram’da yaptığı bir paylaşımda, Instagram’ın uygulama içi alışveriş deneyimine gelen değişiklikleri duyurdu.

Artık tüm Instagram kullanıcıları, Instagram’ın uzun biçimli video özelliği olan IGTV’de alışveriş yapabilirler. Bu, içerik oluşturuculara bir videoda ürünleri gösterme şansı verirken, görüntüleyenler bir alışveriş sepetine kolayca erişebilir.

Instagram Üzerinden Alışveriş Genişliyor

Aşağıdaki Instagram gönderisinde Osofsky, yeni alışveriş entegrasyonunun arkasındaki düşünceyi açıklıyor. Instagram’ın “en sevdiğiniz Yaratıcıları ve küçük işletmeleri desteklerken sevdiğiniz ürünleri bulmanızı kolaylaştırmak” istediğini söyledi.

İçerik oluşturucular, videolarında ürünleri etiketlediğinde, Instagram bu öğeleri temiz bir ürün dizisinde görüntüleyecektir. Kullanıcılar daha sonra perakendecinin seçimine kolayca göz atabilir.

Bir kullanıcı bir ürün almaya karar verirse, onu Instagram’dan rahatlıkla satın alıp almayacağını seçebilir veya perakendecinin web sitesinden satın almayı tercih edebilir.

Platform, Reels üzerinde de alışverişi test etmeye başlayacağını belirtti. Reels, Instagram’ın TikTok ile rekabet etme girişimidir ve bir alışveriş özelliği eklemek, Reels’e ihtiyaç duyduğu desteği sağlamaya yardımcı olabilir.

Sonuçta, TikTok gerçek bir para kazanma özelliğinden yoksundur ve yerleşik bir alışveriş özelliği, daha fazla TikTok içerik oluşturucusunu Reels çekebilir.

Instagram, uygulama içi ödeme özelliğini ilk olarak 2019’da tanıttı ve şimdi uygulamanın daha da ticaret odaklı hale geldiği görülüyor. Platform, Instagram’ın ana sayfa düzenine bir alışveriş sekmesi entegre etmeyi planlıyor ve bu da uygulamanın perakende kısmından kaçmayı zorlaştırıyor.

Bununla birlikte, eklenen alışveriş istemleri, bir Instagram alışveriş çılgınlığına gitmeyi planlamayan kullanıcılar için dikkat dağıtıcı olabilir.

Yakında Instagram Reels Üzerinden Alışveriş Yapılabilecek

Instagram’da Alışverişin Geleceği

Instagram’ı perakendeye bu kadar yoğun bir şekilde odaklanan bir platform olarak hayal etmek zor. Artık IGTV’ye (ve yakında Reels’a) gömülü olan ürünleri satın alma fırsatı ile, kullanıcılar üzerinde para harcamaları için daha da fazla baskı oluşturuyor. Paraları olmayabilir. Yakında, aptal bir kedi Reels, kedi oyuncakları için bir reklam haline gelebilir.

Öte yandan, bu, içerik oluşturucular için hoş bir değişiklik olabilir. Bazı perakendeciler markalarını oluşturmak için Instagram’ı kullanıyor ve bu yeni alışveriş özellikleri onlara büyümeleri için başka bir fırsat sunabilir. Ayrıca, kullanıcılara en sevdikleri içerik oluşturucuları destekleme şansı da verir.

Yakında Instagram Reels Üzerinden Alışveriş Yapılabilecek

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu