Instagram ve WhatsApp İsmi Değişiyor! - TeknoDiot.com

Instagram ve WhatsApp İsmi Değişiyor!

Abone Ol 

Facebook kişisel verilerin ihlali skandalıyla gündemde epeyce yer almıştı. WhatsApp ve Instagram’ın isimlerinin başına ‘Facebook‘ ibaresini ekleme kararı alındı.

takipçi satın al
takipçi satın al

Dünyanın en büyük sosyal medya devlerinden olan Instagram ve WhatsApp için isim değişikliğine gidiliyor. Facebook her iki sosyal medya platformunu bünyesine kattıktan sonra geçtiğimiz senelerde Facebook kişisel verilerin ihlali skandalı ile yargılanarak 4 milyar dolar ceza almıştı.

Facebook kişisel verilerin ihlali skandalıyla yıpranan ismini kurtarmak için WhatsApp ve Instagram’ın isimlerinin başına ‘Facebook’ ibaresini ekleme kararı aldı. İki uygulamanın da ismi değişiyor.

Kısaca artık Facebook, WhatsApp ve Instagram, “yeniden markalaşma” sürecine giriyor.

WhatsApp from Facebook ve Instagram from Facebook yolda!

Facebook yönetimi, kendisine göre var olan kafa karışıklıklarını ortadan kaldırmak istiyor. İsmini vermek istemeyen Facebook sözcüsü, yaşanan gizlilik ve veri skandallarına rağmen bu işlemden umutlu. Yeni ismi ile artık Instagram from Facebook ve WhatsApp from Facebook uygulamaları Facebook’un birer parçası ve daha net bir karar için böyle bir yola gidiliyor.

Instagram ve WhatsApp İsmi Değişiyor!

Teknoloji yazarı ve uygulama analisti olan Jane Manchun Wong, geçtiğimiz Mayıs ayında bu planı keşfetmişti. Eski popülerliğinde olmayan sosyal medya platformu Facebook yeni bir marka çalışmasına başlıyor. Facebook sadece bir sosyal medya olarak düşünmemek gerek, Facebook aynı zamanda içinde Instagram ve WhatsApp’ı da barındıran kocaman bir şirket.

Uzun lafın kısası Facebook, Instagram’ın ismini Instagram from Facebook ve WhatsApp’in ismini ise WhatsApp from Facebook olarak değiştiriyor. Popülerliğini koruyan WhatsApp ve Instagram’a şüpheyle yaklaşılan Facebook ismini eklemenin sonuçlarını hep birlikte göreceğiz.

Göz atın:   İnternet Kafelere Yeni Bir Düzenleme Geliyor

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
efehan yıldız
Gametech Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
TIKLA, KATIL!