Tiktok Takipçi Satın Al

Instagram DM PC Nasıl Kullanılır?

Bugün sizlere Instagram DM'yi pcde nasıl kullanacağınızı adım adım detaylı olarak anlatıyoruz.

Instagram DM PC nasıl kullanılır? Sosyal medya insan hayatında oldukça büyük bir yere sahiptir. Özellikle son dönemde gelişim gösteren akıllı cihazlar sosyal medyanın çok daha yaygın bir şekilde kullanılabilir olmasına imkan tanımıştır.


Günümüzde sosyal medya uygulamalarından en yaygın olarak kullanılanı ise Instagram’dır. Burada kullanıcılar farklı görsel ya da videoları sevdikleri ile paylaşabilmektedir. Direct Message özelliği ile de her kullanıcı farklı kullanıcılara mesaj atabilmekte ya a beğendiği içerikleri gönderebilmektedir.

Instagram direct message özelliği sayesinde her birey takip ettiği insanlar ya da takipçileri ile iletişime geçebilmektedir. Bu özellik sayesinde, işletme hesapları ürünlerini satabilmekte, popüler bireyler takipçileri ile iletişim kurabilmekte ya da beğenilen bir içerik görmesi istenilen farklı bir kullanıcıya gönderilebilmektedir.

Ancak Instagram uygulamasının web sürümünde dm özelliği bulunmamaktaydı. Bu sebepten bilgisayardan hesabına giriş yapan hiçbir kullanıcı Instagram DM özelliği ile diğer kullanıcılarla iletişime geçememekteydi. Bu durum birçok kullanıcı için olumsuz bir etki yaratmaktaydı.

Özellikle akıllı cihazlarından değil de bilgisayarından Instagram’ı kullanmak isteyen kullanıcılar DM özelliğini kullanamadıkları için olumsuz geri dönüşler sağlamaktaydı. Bu durum sonucunda geliştirilen Instagram artık bilgisayar üzerinden DM özelliğini desteklemekte. Instagram’ın web sürümüne giriş yapılarak Instagram DM özelliği kullanılabilmekte. Üstelik tamamı ile programsız bir şekilde.

Instagram DM Bilgisayar Kullanım Adımları

Instagram dm bilgisayardan nasıl kullanılır? Sorusunun cevabı birkaç adımla verilebilmektedir. Bu adımlar doğru bir şekilde uygulandığı zaman DM özelliği web tarayıcılarından girilen hesaplarda da kullanılabilmektedir. Güncelleme yapılmadan önce bireylerin DM özelliğini kullanmak için farklı emülatörler kullanmaları gerekmekteydi.

Yapılan güncelleme sayesinde bu sorun tamamı ile ortadan kaldırıldı ve her kullanıcının doğrudan mesaj gönderebilmesi sağlandı. Bu özelliğin kullanılabilmesi için öncelikli olarak kullanıcı bilgilerli kullanılarak Instagram web sayfasına giriş yapılmalıdır. Bu bağlamda instagram.com adresi takip edildiği zaman giriş yap butonu ile işlem yapılabilmektedir.

Instagram DM PC Nasıl Kullanılır?
web sitesi üzerinden kullanmak için

Hesaba giriş yapılabilmesi için mobil uygulamada kullanılan kullanıcı adı ve şifreye ihtiyaç vardır. Bunlar eksiksiz bir şekilde girildikten sonra giriş işlemi tamamlanır. Güncellenen sayfada sağ üst köşede yer alan DM simgesi ile her kullanıcıya direkt mesaj göndermek mümkündür.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu