Tiktok Takipçi Satın Al

Müjde! Instagram Android Uygulamasına Karanlık Mod Geldi!

Karanlık mod Instagram Android uygulamasına da gelmiş durumda. Karanlık Mod, son birkaç yıl içinde ciddi bir popülerliğe ulaşmış durumda.

Sırasıyla Android 10 ve iOS 13‘te karanlık modları benimseyen hem Google hem de Apple sayesinde karanlık temalar oldukça popüler hale geliyor.


Google, uygulamalarının çoğuna karanlık temalar eklerken, üçüncü taraf uygulamalarının Android’de karanlık temaları benimsemesi için daha fazla zaman harcıyor. Örneğin Instagram, tarihsel olarak, uygulamayı açarken sinir bozucu bir şekilde “flaş patlaması” olarak adlandırdığım şeyle sonuçlanan karanlık bir modu desteklememiştir. Sonunda, Android’deki Instagram uygulamasının en son alfa güncellemesi karanlık bir tema ekledi. Daha da iyisi, bir AMOLED karanlık teması, böylece arka plan renkleri tamamen simsiyah renkte oluyor.

Bu karanlık mod tüm bölümlerde tamamen karanlık değil, ancak Instagram’daki UI öğelerinin çoğunluğunu tema haline getiriyor iken siyah arka plan rengini gerçekten pil ömründen tasarruf değil birçok Google uygulamalarında bulacaksınız, koyu griler üzerinde, geceleri Instagram’da gezinmek için daha zevkli hale getirebilir. Yine Instagram reklamlarını da kolay şekilde yayınlamanız için imkan sunuluyor.

Müjde! Instagram Android Uygulamasına Karanlık Mod Geldi!

İlgili Makaleler

Siyah ve gri kısımlar arasında hoş bir kontrast vardır, bu da asıl içeriği değiştirmeden içeriğin daha kolay görülmesini sağlar. Bu, resimlerdeki beyaz renkler hala beyaz olurken, parlak resimlerin hala parlak olacağı anlamına gelir. Aşağıdaki ekran galerisinde görebileceğiniz gibi, yeni UI genel olarak kesinlikle çok daha koyu.

Bunu telefonunuzda etkinleştirmek istiyorsanız, önce Instagram’ın en son sürümüne güncellemeniz ve ardından telefonunuzun yerleşik karanlık modunu etkinleştirmeniz gerekir, çünkü şu anda sistem genelindeki geçişi izler. Bu, Android 10’da herhangi bir Android telefonu çalıştırıyorsanız veya One UI çalıştıran bir Samsung Galaxy cihazınız varsa çalışır. Instagram’ın karanlık temasını Android 10 ve Galaxy Note 10 çalıştıran bir telefonda test ettim ve her ikisinde de çalıştığını doğrulayabilir. Android 10 veya One UI’nız yoksa, Facebook’ta Instagram’daki ayarlara geçiş yapmak için beklemeniz gerekir.

Müjde! Instagram Android Uygulamasına Karanlık Mod Geldi!

Instagram’ın karanlık mod temasını kullanmak için uygulamanın son güncellemesini edinmeniz gerekiyor. Instagram’ın son güncellemesini yükledikten sonra, telefonunuzun yerleşik karanlık modunu aktif hale getirmeniz gerekiyor. Telefonunuzun karanlık modunu aktif hale getirdikten sonra artık Instagram’ı karanlık mod teması ile kullanabilirsiniz.

XDA Developers editörü, karanlık modun testlerinde One UI 1.0 sürümlü Galaxy Note 10’da çalıştığını onayladı. Ancak kendi yaptığımız testlerde One UI 1.0’a sahip Galaxy S9+ modelinde karanlık modun desteklenmediğini gördük. Android 10’a sahip değilseniz Instagram’ın karanlık mod teması için beklemeniz gerekebilir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu