İki Yıl Sonra Akıllı Telefonların Şarj Edilmesine Gerek Kalmayacak!

Şarj işlemi, kuantum noktalı bir filme dayalı olarak ışığı enerjiye dönüştürmek için teknoloji ile donatılmış bir ekran aracılığıyla kullanıcı için otomatik ve algılanamaz şekilde gerçekleşir.

Avustralyalı mühendislerden oluşan bir ekip, kuantum noktalarında güneş “pili” üretmede bir atılım yaptı. Güneş enerjisinin etkisi altında elektrik akımı üretiminin verimliliğini hemen% 25 artırabildiler. Bu olay teknolojinin ticari uygulaması için önemli bir adımdır.

Queensland Üniversitesi malzeme mühendisleri, güneş enerjisini kuantum noktaları küçük yapay kristaller kullanarak elektriğe dönüştürmek için dünya rekorunu kırdı. Guardian raporlarına göre, bu nanoparçacıklar esnek levhalara basılabilir ve cep telefonlarına ve elektrikli araçlara güç sağlamak için şeffaf suni deri olarak kullanılabilir.

Geleneksel güneş pilleri ile karşılaştırıldığında, Pilin gelişimi hafiftir, esnektir ve düşük ışıkta bulutlu havalarda veya iç mekanlarda çalışabilir.

İki Yıl Sonra Akıllı Telefonların Şarj Edilmesine Gerek Kalmayacak!


AMD

Güneş ışığının kuantum noktaları kullanarak elektriğe dönüştürülmesi için önceki kayıt% 13.4’tür. Profesör Wang Lianzhou ekibi% 16.6 verimlilik sağladı. Bu kayıt ABD Ulusal Yenilenebilir Enerji Laboratuvarı (NREL) tarafından kabul edilmiştir.

Profesör Wang’a göre, bu teknolojinin ticarileştirilmesi ve karbondioksit emisyonlarının azaltılması yönünde yaklaşık% 25’lik bir ilerleme önemli bir adımdır. Bu fark, umut verici gelişmeyi maliyet etkin bir süreçten ayırmaktadır ancak bilim adamları orada durmayacaklar. Amaçları verimliliği% 20’ye kadar arttırma ve büyük güneş pillerinin seri üretimi için bir teknoloji geliştirmektir.

Wang, “Bu kategoride rekor kırmaya devam edeceğiz,” dedi.

Wang’a göre, grubu iki yıl içinde akıllı telefon şarj etme ihtiyacını unutacak ticari kullanıma hazır bir ürün geliştirmeyi umuyor. Kendilerini herhangi bir ışıkta ekrandan şarj edebiliyorlar. Üç ila beş yıl içinde, piyasada daha genel çözümlerin ortaya çıkması gerekecek.

Ericsson mühendisleri, 5G standardı için hızlı bir rekor olan 4.3 Gb / s veri aktarım hızına ulaştı. Bu hızda tüm bir saatlik UltraHD video 14 saniye içinde aktarılabilir. Bu, farklı ülkelerde halihazırda dağıtılan 5G ağlarındaki veri aktarım hızından 4 kat daha hızlıdır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu