İki Yıl Aktif Değilse Microsoft ve Xbox Hesapları Kapatılacak! - TeknoDiot.com

İki Yıl Aktif Değilse Microsoft ve Xbox Hesapları Kapatılacak!

Abone Ol 

Çoğu çevrimiçi hizmetin hesap oluşturmamızı gerektirdiği göz önüne alındığında, çoğumuz uzun süredir unuttuğumuz hesapları mevcut.

takipçi satın al
takipçi satın al

Bu sizin için bir Microsoft veya Xbox hesabı ile ilgili olarak geçerliyse, bu haberimiz sizleri ilgilendiriyor diyebiliriz. Microsoft, iki yıl boyunca etkin olmadıklarında tüm bu hesapları kapatacağını söyledi.

Microsoft, 30 Ağustos 2019’dan başlayarak, iki yıl boyunca etkin olmayan tüm Microsoft veya Xbox Live hesaplarının otomatik olarak kapatılacağını açıkladı. Bu politika yinelenen ve ölü hesaplardan kurtulmak için olduğu altı çizildi.

İki Yıl Aktif Değilse Microsoft ve Xbox Hesapları Kapatılacak!

Aman dikkat!

Microsoft, kapanmamasını sağlamak için iki yılda bir hesabınıza giriş yapmanın başka yolları olduğunu vurgulamaktadır. Örneğin, bir aboneliğinizi sürdürürseniz veya hesabın aktif durumunu genişleten herhangi bir satın alma işlemi yaparsanız, bu durumdan kısmen kurtulmuş olacaksınız. Hesabınızın kapatılmamasını sağlamak için, en az bir kez oturum açabileceğiniz aboneliğin sona erme tarihinden sonra iki yılınız olacaktır.

Microsoft ayrıca, harcanan bakiye veya ödenmemiş kredi mevcut olduğu sürece bir hesabın asla kapatılamayacağını da söyler. Bir veya daha fazla alt hesaba sahip bir aile hesabına sahip olanların endişelenmesine gerek yoktur, çünkü en az bir alt hesap etkin olduğu sürece, ana hesap kapatılmaz.

Göz atın:   WhatsApp Web'e Yeni Bir Özellik!

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu