Tiktok Takipçi Satın Al

iCloud Nedir, Nasıl Hesap Açılır?

iCloud, Apple kimliği ile doğrudan ilgili olan bir hesabın adı olmaktadır. Apple kimliğine sahip olmayan kişilerin oluşturmaları gereken bir hesap olarak belirtilmektedir.

Bunun için bilgisayarda bulunan işletim sisteminin güncellenmesi gerekmektedir. Apple kimliğine sahip olunarak iPhone özelliklerinden maksimum oranda yararlanılması mümkün olmaktadır.

İcloud Nedir?


İcloud hesabı, Apple hesaplarına erişimin sağlanması açısından önemli olarak görülmektedir. İcloud bilgileri online olarak depolayan ve istenildiğinde kolaylıkla ulaşılmasını sağlayan bir hesap olarak ifade edilmektedir. Kişinin bu hesabı oluşturmadan önce mutlaka bir mail hesabının bulunması gerekmektedir.

Apple kimliği yani  İcloud sayesinde İPhone, İtunes Store ve Apple Müzik gibi servislere ulaşmak daha kolay olmaktadır. Apple son zamanlarda insanlar tarafından sıklıkla tercih edilen firmaların başında yer almaktadır.

Nasıl Hesap Açılır?

İcloud hesabı açmak son derece kolay işlem basamaklarından oluşmaktadır. Gerekli adımları takip ederek İcloud hesabı açılmaktadır.  İPhone, kurulum sırasında icloud kullanmayı tercih etmek istediğinizi size sormaktadır. Eğer kurulum sırasında etkinleştirme yapmadı iseniz ayarlar, hesaplar, icloud’u seçip Apple kimliğini kullanarak giriş yapmanız gerekecektir. Mac sistem tercihlerini açarak icloud’u seçin ve Apple kimliği ile sisteme giriş yaparak kullanmak istediğiniz hizmetleri işaretlemeniz gerekecektir.

iCloud Nedir, Nasıl Hesap Açılır?

İcloud ve Avantajları

İcloud güvenli bir depolama sistemi olarak belirtilmektedir. Erişilmesi zor olan hesap sistemleri arasında gösterilmektedir. İcloud  arka planda sessiz bir şekilde çalışmaktadır. İcloud sayesinde bir cihazda oluşturulan verilere başka bir cihazda da sorunsuz bir şekilde ulaşılması mümkün olmaktadır. Aynı zamanda Apple tabanlı olan tüm verilere icloud giriş seçeneğinden ulaşılmasını da sağlamaktadır. Depolama alanı oldukça geniş olan icloud bu alanda sıkıtı yaşayan kişiler için de kurtarıcı rolü üstlenmektedir.

İcloud Ne İşe Yarar?

İcloud’un sahip olduğu özelliklerden biri de çöp kutusu işlevinin olmasıdır. Bu özelliğinden dolayı silinmiş olan verilere bir ay içinde tekrardan erişebilmek mümkün olmaktadır. İcloud, tüm yedekleri bünyesinde barındırarak bunları kontrol etme kolaylığı da sağlamaktadır. İcloud’u aynı zamanda  e posta olarak kullanmak mümkün olmaktadır. Güvenirlik açısından icloud mail kullanmak kullanıcıya pek çok kolaylık sunmaktadır. Bu sayede diğer cihazlarda yer alan maillere de erişilmesi mümkün olmaktadır.

Kaynak: https://giris.email

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu