Tiktok Takipçi Satın Al

IBM, En Güçlü Kuantum Bilgisayarı Tanıttı

IBM, herkesin kullanabileceği en güçlü kuantum bilgisayarı açıkladı. Bilgi işlem gücüne endüstrinin birçok alanında ihtiyaç duyulabilir.

IBM, 64 hacimli bir kuantum bilgisayarı tanıttı. Bu, sistemi kullanıcılar için en güçlü sistem haline getiriyor.


Araştırmacılar, daha yüksek bir kuantum hacminin sistemin yeteneklerini genişlettiğini açıkladılar. Bu yüksek kuantum hacmi ile araştırmacılar, çeşitli sektörlerde yoğun kaynak gerektiren sorunları çözmek için hesaplamayı kullanabilir.

IBM, gelecekte dünyanın en gelişmiş kuantum sistemlerini oluşturmaya devam etmek istiyor. IBM, yalnızca son dört yılda, 8’i bu yıl ortaya çıkan 28 kuantum bilgisayar üretti. Bugünün geliştirilmiş sistemi, IBM Cloud yazılım hizmetlerinin gelecekteki sürümlerinde ve iyileştirmelerinde ve ayrıca Qiskit çapraz platform açık kaynak yazılım geliştirme kitinde IBM Q Network’te mevcut olacak.

IBM Q Network, kuantum hesaplamayı ilerletmek için IBM ile birlikte çalışan Fortune 500 şirketlerinden, akademik kurumlardan, girişimlerden ve ulusal araştırma laboratuvarlarından oluşan bir topluluktur.

Ağın şu anda 115 müşterisi, hükümet grubu, yeni başlayanlar, genel ortakları ve üniversite üyeleri var ve IBM’in kuantum hizmetinin 250.000’den fazla kayıtlı kullanıcısı var.

En güçlü kuantum bilgisayar

Daha önce, Ulusal Standartlar ve Teknoloji Enstitüsü’nden (NIST) bilim adamları , atom ölçeğinde aynı anda üç tür ölçüm yapabilen yeni bir üçü bir arada cihaz geliştirdiler. Birlikte, bu ölçümler, yeni nesil kuantum bilgisayarların, iletişimlerin ve bir dizi başka uygulamanın geliştirilmesi için kritik olan çok çeşitli özel malzemeler hakkında yeni bilgiler açabilir.

IBM, En Güçlü Kuantum Bilgisayarı Tanıttı

Kuantum hacmi, bir kuantum bilgisayarın potansiyelini, yeteneklerini ve hata oranlarını ölçmek için kullanılan değerdir. Daha önce de belirtildiği gibi, daha yüksek kuantum hacmi, akademide ve endüstrilerde gerçek dünya çözümlerinin keşfedilmesine yardımcı olur. 

Kuantum hesaplamanın heyecan verici bir potansiyeli var, ancak araştırma için daha uygun bir araca tam olarak evrilmek için Kuantum Avantajına ulaşması gerekiyor.

Bu, bilgi işleme görevlerinin klasik bir bilgisayara kıyasla bir kuantum bilgisayarda daha verimli veya uygun maliyetli bir şekilde gerçekleştirilebildiği noktadır. Daha yüksek Kuantum hacmi bizi Kuantum Avantajına bir adım daha yaklaştırıyor

IBM, En Güçlü Kuantum Bilgisayarı Tanıttı

IBM, En Güçlü Kuantum Bilgisayarı Tanıttı IBM, En Güçlü Kuantum Bilgisayarı Tanıttı IBM, En Güçlü Kuantum Bilgisayarı Tanıttı IBM, En Güçlü Kuantum Bilgisayarı Tanıttı IBM, En Güçlü Kuantum Bilgisayarı Tanıttı

IBM, En Güçlü Kuantum Bilgisayarı Tanıttı IBM, En Güçlü Kuantum Bilgisayarı Tanıttı

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu