Tiktok Takipçi Satın Al

Slack, Video Güncellemelerini ve Anlık Sesleri Test Ediyor

Slack, anında sesli konuşmalara ve video güncellemelerine izin veren özellikleri test ediyor.

Uzaktan çalışmadaki artış sayesinde Slack, platformdaki iletişim akışını iyileştiren bazı yeni özellikleri denemeye başladı. Slack şimdi bir video güncelleme özelliğini test ediyor ve her zaman mevcut sesli sohbetleri de deniyor.

Slack Sohbetleri Daha Akıcı Hale Getirme

Slack, platformunu daha çok yüz yüze bir ofis alanı gibi hissettirmek istiyor. Slack Blog’daki bir gönderi , platformun kullanıcılarının “uzaktan çalışırken daha derin bağlantılar kurmalarına” yardımcı olmak için çalıştığını ortaya koydu.


Bunu gerçekleştirmek için hem video güncellemesi hem de anında ses özelliği için prototipler araştırıyor. Video özelliği, Snapchat ve Instagram’daki hikayeler gibi çalışır. İş arkadaşlarınızın tıklayıp izleyebileceği bir video güncellemesi kaydetmenize izin verir.

Video özelliğini, önemli bir mesajı önceden kaydetmenin bir yolu olarak bile kullanabilir ve grup video konferansına olan ihtiyacı ortadan kaldırabilirsiniz. Slack’e göre bu, “insanlara ihtiyaç duydukları bilgileri ve güncellemeleri, bugünün kurulumunda genellikle eksik olan bir esneklik ölçüsü ile” verecektir.

Slack, Video Güncellemelerini ve Anlık Sesleri Test Ediyor

Her zaman ses özelliğine gelince, hızlı bir soru sormak için birisinin ofisinde kafanızı patlatmak kadar doğal hissettirmek amaçlanmıştır. Slack, bu özelliği “hızlı bir yanıt almanız veya bir soruna daha fazla göz atmanız gerektiğinde geçici bağlantılara izin veren hafif, her zaman mevcut ses” olarak tanımlıyor.

Anlık sese erişim, konuşmaları daha akıcı ve cana yakın hale getirebilir. Bir soruyu yazıp yanıt beklemek zorunda kalmak yerine, bir soruyu sesli olarak hızlıca atabilirsiniz. Bu aynı zamanda tam kapsamlı bir video görüşmesi planlamak ve bunları takip etmek zorunda kalmanızı da önler.

Şimdiye kadar, her zaman mevcut olan ses, Discord’daki ses kanalları gibi çok çalışacak gibi görünüyor, yalnızca konuşma muhtemelen video oyunlarına yönelik olmayacak. Slack’teki ses kanalları muhtemelen bir sohbetten sonra kaybolmayacak, bu da insanların istedikleri zaman içeri girip sohbet başlatmasına izin veriyor.

Slack Yeniliklere Sahip Oluyor

Slack, Video Güncellemelerini ve Anlık Sesleri Test Ediyor

Bu iki heyecan verici özelliğe ek olarak Slack, farklı kuruluşlar arasında iletişimi teşvik eden platformu olan Slack Connect için bir güncelleme de sundu.

Slack Connect yakında başka bir şirketten başka bir kullanıcıya mesaj göndermenize izin verecek. Sadece konuşmak istediğiniz kişiye bir bağlantı gönderin ve özel bir konuşma başlatabilirsiniz. Slack ayrıca Connect’teki şirketler için, hangi kuruluşlara güvenebileceğinizi görmenizi sağlayan doğrulanmış bir rozet sunuyor.

Slack yaklaşan ses ve video özelliklerini piyasaya sürmeye karar verdiğinde, uzaktan çalışma dünyasında dalgalar yaratması kaçınılmaz. Bu özellikler, uzaktan işbirliği yapmayı daha da kolaylaştırabilir ve sanal ofiste kesinlikle morali artırabilir.

Slack, Video Güncellemelerini ve Anlık Sesleri Test Ediyor Slack, Video Güncellemelerini ve Anlık Sesleri Test Ediyor

Slack, Video Güncellemelerini ve Anlık Sesleri Test Ediyor

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu