TeknoDiot.com
 
 
Anasayfa » Bilgisayar Haberleri » 280 TL’ye Alınabilecek En İyi Klavyelerden Biri: Hunter Series Enigma

280 TL’ye Alınabilecek En İyi Klavyelerden Biri: Hunter Series Enigma


Ülkemizde uygun fiyatlı ve performanslı oyuncu ekipmanlarıyla adından söz ettiren Hunter’ın yepyeni ekipmanları raflarda yerini almaya başladı.

Bu yeni ürünler arasında dikkat çeken klavye modellerinden biri de Enigma isimli mekanik oyuncu klavyesi.

Enigma modelinin mekanik klavye olması zaten dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Rainbow ışıklandırmaya sahip olan klavyede RGB ışıklandırma olsaymış o zaman tadından yenmez hale gelebilirmiş. Ancak malzeme kalitesi olsun ve tasarım olsun kendini ortaya koyuyor. Ek olarak farklı versiyonu olan Hunter Series Enigma’nın RGB özellikli başka bir modeli daha yer alıyor.

Blue-switch tuş teknolojisi sayesinde profesyonel oyunculuk deneyimini size sunan Hunter Series Enigma modeli Metal kasası mükemmel dayanıklılıkta dizayn edilmiş durumda bizlerle.

Hunter’ın diğer klavye modellerinde de gördüğümüz bilek desteği Enigma modelinde de kullanılmış. Oyuncuların çoğu bilek desteği ihtiyacı duyuyor olması, Hunter’ın gözünden yine kaçmamış. Bilek desteği apartı kutunun içinden çıkıyor ve kolayca klavyeye takılıyor olması da güzel durumlardan biri.

280 TL'ye Alınabilecek En İyi Klavyelerden Biri: Hunter Series Enigma

Tamamen gerçek mekanik klavye olan Enigma, kenar kısımları keskin hat çizgiler ile dayanıklı olarak dizayn edilmiş. Ek olarak Mavi switch mekanik tuşları sayesinde oyun oynarken eğlenceyi en yüksek düzeyde yaşamanızı sağlıyor.

Led aydınlatma tuşları lazer baskılı olması gece ve karanlıkta daha da farklı bir estetik görünüme kavuşmasını sağlamakta.

:: Hunter Series Enigma Satın al

Açıkcası ben bilgisayar başında fazlasıyla müzik dinleyen birisiyim, ses ayarlarını kolayca yapmak da isterim ve Hunter Enigma klavyesinde beni en mutlu eden özelliklerden biri de kaydırmalı tekerlek ses ayar paneli. Bu ses panelinin benim oldukça hoşuma gittiğini söyleyebilirim. Kaydırmalı kısmın hemen yanında da sesi direk kısan bir buton konumlandırılmış durumda. Hemen yanlarında da bazı bildirim ledleri yer alıyor.

Rainbow özelliği olduğu için 6 farklı led modu yer alıyor. Led ışıklandırma mod ayarlarını ise FN tuşu yani fonksiyon tuşu üzerinden ayarlamak pek hala mümkün. Tabii ki oyuncu klavyelerinde olmazlardan biri de Windows tuş kilidi.

280 TL'ye Alınabilecek En İyi Klavyelerden Biri: Hunter Series Enigma

Oyun esnasında masaüstüne yanlışlıkla geçmenizi önleyen Windows tuş kilidi özelliğini ise Windows tuşunda anahtar sembolü yer alıyor, oyuna girmeden önce Windows tuşuna ve FN yani fonksiyon tuşlarına aynı anda bastığınız zaman Windows tuşu kilitlenmiş oluyor. Kilitlendiğini ise yine sağ üst kısımdaki bildirim ledlerinden anlamak mümkün.

Mavi swicth kullanılan klavyede 1.6 metrelik örgü kablo yer alıyor. 50 milyon tuş ömrü sunan enigma üzerinde 117 adet tuş yer alıyor. Tek renk olan klavyenin tamamen Türkçe olduğunu da söyleyelim.

280 TL'ye Alınabilecek En İyi Klavyelerden Biri: Hunter Series Enigma

Son olarak gerçek anlamda klavye ile epey zaman geçirdim hem oyunda olsun hemde sitemize haber girişleri yaparken uzun süre klavyede bir şeyler yazarken beni memnun ettiğini söyleyebilirim. Fiyatına göre güzel bir performans sunuyor. Ancak benim tek eksik gördüğüm taraf RGB desteğinin olmayışı, beni üzdüğünü söyleyebilirim. Tuşların malzeme kalitesi gayet güzel ve parmak uçlarını terletmeyen bir yapıda. Hunter Series Enigma mekanik klavyesi şu anda interntte 279 TL fiyat etiketine sahip olduğunu da söyleyelim.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


DRIFT 19 Sistem Gereksinimleri Belli Oldu

Buğra Noyan

OnePlus CEO’su Katlanabilir Telefon ile İlgili Açıklama Yaptı

Buğra Noyan

LG Electronics CES’te Aldığı Ödüllerle Rekor Kırdı

Uğur Aydemir

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.