Huawei'den Açıklama: Google'a Geri Dönmeyeceğiz - TeknoDiot.com

Huawei’den Açıklama: Google’a Geri Dönmeyeceğiz

Abone Ol 

Son zamanlarda ABD ve Çin arasında yaşanan ticaret savaşlarından etkilenen en büyük firmalardan birisi olan Huawei, ticaret yasakları kaldırılsa bile Google hizmetlerine dönmeyeceğini açıkladı.

ABD hükümeti ile Çin hükümeti arasında yaşanan ticaret savaşında iki ülkeninde büyük firmalarından olan Huawei ve Google, ABD tarafından uygulanan ambargo sonrasında Google hizmetlerini yaklaşık 6 aydır kullanamıyor. Bu durumla karşılaşan Huawei o zamanlar çıkaracağı MATE 30 Pro gibi cihazlarında Google’a bağımlı olmayan android benzeri bir sistem yaratmaya zorlamıştı.

ABD ile Çin arasında ticaret savaşlarında uzlaşmalar yavaş yavaş başlamışken Avusturya’daki Der Standard gazetesine konuşan Huawei Avusturalya sorumlusu Fred Wangfei firmanın Google’a geri dönmeyeceğini söyledi.

Huawei'den Açıklama: Google'a Geri Dönmeyeceğiz

Huawei Kendi Yazılımını ve Bağımsızlığını Yaratıyor

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Wangfei bu açıklamalarına firmanın ABD siyasetine bağlı olmak istemediklerini, şirkete ABD tarafından yeni yaptırımlar gelmeyeceğinin garantisinin bulunmadığını belirti. Wangfei Dünya için Android ve iOS gibi bir akıllı telefon ekosistemi geliştirmek istediklerini de özellikle belirtti.

Göz atın:   Huawei P30 ve P30 Pro'nun Özellikleri Sızdırıldı

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu