Huawei'den Açıklama: Google'a Geri Dönmeyeceğiz - TeknoDiot.com

Huawei’den Açıklama: Google’a Geri Dönmeyeceğiz

Abone Ol 

Son zamanlarda ABD ve Çin arasında yaşanan ticaret savaşlarından etkilenen en büyük firmalardan birisi olan Huawei, ticaret yasakları kaldırılsa bile Google hizmetlerine dönmeyeceğini açıkladı.

takipçi satın al
takipçi satın al

ABD hükümeti ile Çin hükümeti arasında yaşanan ticaret savaşında iki ülkeninde büyük firmalarından olan Huawei ve Google, ABD tarafından uygulanan ambargo sonrasında Google hizmetlerini yaklaşık 6 aydır kullanamıyor. Bu durumla karşılaşan Huawei o zamanlar çıkaracağı MATE 30 Pro gibi cihazlarında Google’a bağımlı olmayan android benzeri bir sistem yaratmaya zorlamıştı.

ABD ile Çin arasında ticaret savaşlarında uzlaşmalar yavaş yavaş başlamışken Avusturya’daki Der Standard gazetesine konuşan Huawei Avusturalya sorumlusu Fred Wangfei firmanın Google’a geri dönmeyeceğini söyledi.

Huawei'den Açıklama: Google'a Geri Dönmeyeceğiz

Huawei Kendi Yazılımını ve Bağımsızlığını Yaratıyor

Wangfei bu açıklamalarına firmanın ABD siyasetine bağlı olmak istemediklerini, şirkete ABD tarafından yeni yaptırımlar gelmeyeceğinin garantisinin bulunmadığını belirti. Wangfei Dünya için Android ve iOS gibi bir akıllı telefon ekosistemi geliştirmek istediklerini de özellikle belirtti.

Göz atın:   Honor 9X İlk Günde 300 Bin Adet Satıldı!

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu