Tiktok Takipçi Satın Al

Huawei’den 5G 8K Ekranlı TV Geliyor

Dünyanın ilk 5G televizyonu Huawei 5G 8K Geliyor!

Japonya’nın ulusal gazetelerinden biri olan Nikkei Asian Review’da yer alan habere göre dünyanın ilk 5G televizyonu Huawei 5G 8K geliyor.

Gelin, TV ve bilgisayar pazarında da söz sahibi olmak isteyen Huawei’nin bu yıl sonuna kadar tanıtması beklenen Huawei 5G 8K televizyon modeli hakkında çıkan bilgilere yakından bakalım.


“Huawei, dünyanın ilk 5G televizyonunutanıtmaya hazırlanıyor.” Bu sözler Nikkei Asian Review’e ait. Telekom devi Huawei’nin bu hamlesi ile ev elektroniği alanına farklı bir hareket kazandıracağı kesin.

Huawei'den 5G 8K Ekranlı TV Geliyor

Öte yandan sektör için de bir ilki temsil edecek olan bu proje, hem 5G destekli hem 8K çözünürlüklü bir televizyonun yakında evlere gireceğini gösteriyor. Televizyon, Çin topraklarında bu yıl içinde tanıtılacak ve hemen akabinde de satışa çıkacak.

Komuta merkezi olacak

Devasa ekrana sahip akıllı hoparlör benzetmesi yapılan 5G destekli akıllı televizyonun 5G için Balong 5000 modem birimini taşıması bekleniyor.  Kablo bağlantı gerekliliğini ortadan kaldıracak Huawei imzalı 5G destekli akıllı televizyon, 360 derece görüntüler kaydetmeye olanak sağlayan yeni bir cihazı da beraberinde getirecek.

5G destekli televizyon Türkiye’ye gelecek mi

Qualcomm’unda 5G 8K yapay zekaya sahip akıllı televizyon üzerinde çalıştığı biliniyor. Huawei 5G 8K televizyon ülkemizde satışa sunulmayabilir. Fiyatının yüksek olacağı ortada olan bu model için ülkemizdeki mobil operatör firmalarının vereceği mobil paketler de uygun olmayabilir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu