Tiktok Takipçi Satın Al

Huawei, Yurt Dışı Cihazları için Android Uygulama Desteğini Sürdürecek

Huawei, CEO’su Richard Yu tarafından sunulan HarmonyOS’un geliştiriciler için piyasaya sürüleceği açıklandı; ancak bu yeni işletim sistemi, Android uygulamalarını barındıran apk dosyalarını desteklemeyecek. Bu haber, Huawei kullanıcıları arasında kafa karışıklığına neden oldu.

Bir hafta sonra, şirket yaptığı bir açıklamada, yurtdışı birimlerinin yeni işletim sistemini almayacağını duyurdu. Cep telefonları ve tabletler, Google markalama ve uygulamaları olmayan Android Açık Kaynak Projesi olan EMUI’yi kullanmaya devam edecek ve apk dosyalarını desteklemeye devam edecek.


China Mobile’ın bildirdiğine göre, Huawei dünya çapında geliştiricilere olan desteğini artırmaya devam edecek. Şirket, Google olmayan telefonlarında üçüncü taraf mağazalardan indirilen Android uygulamalarının düzgün çalışmasını sağlama konusunda çalışan birçok uygulama geliştirici hareketini destekledi.

Huawei yöneticileri, GSMArena ekibine defalarca kez, küresel piyasalarda telefon ve tablet desteğinin giderek artacağını ve şirketin kendini mobil telefon dünyasının önemli bir yazılım ve donanım üreticisi olarak görmeye devam ettiğini açıkladı.

Ayrıca Huawei’nin, HarmonyOS’a geçişi kabul etmeye hazır müşterilerin kesinlikle emin olduğu güne kadar yurtdışı cihazlarında Emotion UI (EMUI) markalamasını kullanmaya devam edeceği konusunda resmi bir onay da var.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu