TeknoDiot.com
   
Image default
Anasayfa » Huawei Haberleri » Huawei Yakında Google ile İşbirliğini Sürdürecek

Huawei Yakında Google ile İşbirliğini Sürdürecek


Çin ve ABD hükümeti, ilke olarak Huawei ve Google’a fayda sağlayacak bir çözüme doğru ilerliyor.

Son birkaç haftada, Huawei‘nin yeni lisans alacağına dair net bir gösterge vardı. Bu, Huawei’nin artık Amerikan şirketleriyle ticari işlemlerine devam edebileceği anlamına geliyor.

Şimdi, ABD Ticaret Sekreteri Wilbur Ross’un yeni bir ifadesi, ticaret müzakerelerinde iyi ilerleme olduğunu gösteriyor. Bileşenlerin Huawei Technologies Co.’ya satılması için lisanslar ABD şirketlerine “yakında” verilecek.

Huawei ve Google yola devam edecek!

Huawei Yakında Google ile İşbirliğini Sürdürecek

Muafiyetler için 200’den fazla lisans başvurusu alındı. Bunlar muhtemelen yakında işlenecek. Ek olarak, Donald Trump, yakın gelecekte Çin ile uzun süredir mücadele eden bir ticaret anlaşmasını kapatma isteğinin altını çiziyor. 

Trump, New York City’e bir gezi için döndükten sonra, “Her şeyden önce bir anlaşma yapmak istiyorum” dedi. Son satış kayıtlarının gösterdiği gibi Huawei’nin akıllı telefon işleriyle tamamen ilgili olmayabilir, Avrupa’daki performansının Google hizmetlerinin yetersizliğinden dolayı acı çektiğine dair hiçbir şüphe yoktur. Mate 30 serisi, Google Mobil Hizmeti ile gelmiyor ve bu, pek çok Avrupalı ​​alıcı için kapatılmış durumda. 

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Snapdragon 865 ve 8GB RAM’li Vivo NEX 3 5G Ortaya Çıktı!

Buğra Noyan

Apple, Kaç Adet iPhone X Sattı?

Buğra Noyan

Galaxy S20 Ailesi n11’de Ön Siparişte!

Buğra Noyan

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.