Huawei Yakında Google ile İşbirliğini Sürdürecek

Çin ve ABD hükümeti, ilke olarak Huawei ve Google’a fayda sağlayacak bir çözüme doğru ilerliyor.

Son birkaç haftada, Huawei‘nin yeni lisans alacağına dair net bir gösterge vardı. Bu, Huawei’nin artık Amerikan şirketleriyle ticari işlemlerine devam edebileceği anlamına geliyor.

Şimdi, ABD Ticaret Sekreteri Wilbur Ross’un yeni bir ifadesi, ticaret müzakerelerinde iyi ilerleme olduğunu gösteriyor. Bileşenlerin Huawei Technologies Co.’ya satılması için lisanslar ABD şirketlerine “yakında” verilecek.

Huawei ve Google yola devam edecek!

Huawei Yakında Google ile İşbirliğini Sürdürecek

Muafiyetler için 200’den fazla lisans başvurusu alındı. Bunlar muhtemelen yakında işlenecek. Ek olarak, Donald Trump, yakın gelecekte Çin ile uzun süredir mücadele eden bir ticaret anlaşmasını kapatma isteğinin altını çiziyor. 

Trump, New York City’e bir gezi için döndükten sonra, “Her şeyden önce bir anlaşma yapmak istiyorum” dedi. Son satış kayıtlarının gösterdiği gibi Huawei’nin akıllı telefon işleriyle tamamen ilgili olmayabilir, Avrupa’daki performansının Google hizmetlerinin yetersizliğinden dolayı acı çektiğine dair hiçbir şüphe yoktur. Mate 30 serisi, Google Mobil Hizmeti ile gelmiyor ve bu, pek çok Avrupalı ​​alıcı için kapatılmış durumda. 

İLGİLİ İÇERİK:  Huawei Türkiye Online Mağazasının Açılış Tarihi Belli Oldu!
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu