iPhone 11 Pro Max Ön Kamerasıyla DXOMark’ta ilk 10’da

iPhone 11 Pro Max selfie kamera segmentinde DXOMark’ta ilk 10’a giriyor.

DXOMark, selfie kameralarının incelemesini geçen yıl Ocak ayında güzergahına ekledi. O zamandan beri, birkaç telefonun selfie atıcılarının incelendiğini gördük. iPhone 11 Pro Max DXOMark puanı açıklandı. DxOMark’ın selfie kamera listelerinde en iyi 10 telefon arasında yer alan akıllı telefon 91 puan aldı.


iPhone 11 Pro Max, selfie kamera listelerinde 89 puan alan Huawei P30 Pro’yu çıkardı. Ancak, 9. sırada olan Galaxy Note 9’un biraz altında. Skor geçen yılki iPhone XS Max skorundan 82 puan daha yüksek 9 puan.

iPhone 11 Pro Max DXOMark puanı belli oldu

DXOMark’a göre, iPhone 11 Pro Max‘in ön kamerası, XS Max’e göre görüntü kalitesinde hoş bir gelişme sunuyor. Yeni cihaza daha geniş bir lens eklemek büyük bir artıdır, bu da çerçeveye daha fazla sığmanıza ve çeşitli durumlarda daha iyi kompozisyonlar elde etmenize yardımcı olur.

Hem yüzlerin hem de arka planların çeşitli mesafelerde iyi ayrıntılara sahip olduğu daha yüksek odaklanma puanı ve arka planı bulanıklaştırmak istediğinizde etkili bokeh çekimleri de dahil olmak üzere başka güçlü yönler de vardır.

iPhone 11 Pro Max Ön Kamerasıyla DXOMark'ta ilk 10'da

Selfie’ler, dış mekanlarda da, yüzlere doğru pozlama ve çok parlak koşullarda bile iyi kontrol edilen vurgulamalar ve cilt tonları sağlayan oldukça geniş dinamik aralık ile bolca yumruk atıyor. Ayrıca, yeni SL 3D kamera, portre çekimlerinde bokeh oluşturma konusunda iyi bir performans sergiliyor.

Kameranın gürültü ve düşük ışık performansı açısından geciktiği gösterilmiştir. Telefon, düşük ışık testleri açısından en fazla puanı kaybetti.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu