Tiktok Takipçi Satın Al

Huawei ve BMW’den İş Birlikteliği

Araç testleri gibi her bir sunucuda yüzlerce saat boyunca çalışan uygulamalarda yüksek ürün kalitesi ve güvenilirliği sağlamak için binlerce test gerçekleştirildi.

(Bruteforce ve EMC testleri dahil). Verimlilik tasarımı sayesinde, Huawei‘nin sunucuları, esnek ve büyük kapasiteli yerel depolama genişletme yetenekleri, enerji tasarrufu özellikleri ve aynı zamanda mükemmel bilgi işlem performansı sağlıyor. Ayrıca Huawei sunucuları, vektör hava akımı yönetim teknolojisi, çift yüzlü hücresel kart teknolojisi, Dinamik Enerji Yönetimi Teknolojisi (DEMT) ve dinamik güç sınırlama teknolojisi gibi kapsamlı enerji tasarrufu teknolojileri kullanılarak tasarlandı ve güç tüketimini büyük ölçüde azalttı.


Stockholm’un 800 kilometre uzağındaki kuzey kutup dairesi yakınlarındaki küçük bir kasaba olan Pitea istikrarlı ve bol miktarda yenilenebilir enerji kaynağı sunuyor (hidroelektrik ve rüzgar enerjisi). Son derece düşük karbondioksit emisyonları endüstri sürdürülebilirlik hedeflerini karşıladı. Çünkü kutup dairesinin yakınındaki Pitea, veri merkezi için doğal bir soğutma ortamı sağlıyor. Buna ek olarak, İsveç’te neredeyse her yerde bulunan fiber optik bağlantılar, yüksek hızlı veri iletimi için temel oluşturdu. Pitea ayrıca yüksek fiziksel güvenliğe sahip. İsveç’te depremler gibi doğal afetler nadiren meydana geliyor ve 200 yıldan fazla bir süredir hiçbir savaş meydana gelmedi. Buna ek olarak, birkaç ABD internet devi, kuzey İsveç’te veri merkezleri kurdu ve bu bölge stratejik veri merkezi yatırımları için yeni bir alan oluşturdu.

Güvenli veri merkezleri sağlamak ve veri merkezi barındırma hizmetleri sunma amacı taşıyan ve yerel bir satıcı olan Fortlax, özellikle HPC kümelenmesi için yeni bir ekipman odası inşa etti.

Huawei ve BMW'den İş Birlikteliği

Projenin teslimatı sırasında Huawei’nin proje ekibi müşteriye odaklandı ve müşterinin bakış açısıyla ilgili konuları değerlendirdi. Riskleri en aza indirmek için ilk konfigürasyon, kabin ölçüleri, kablolar, ekipman odası alanı, zemin ve diğer detaylar göz önünde bulunduruldu. Buna ek olarak, İsveç’te hızlı HPC dağıtımını desteklemek, nakliye maliyetlerini ve zamanını azaltmak için yerel sunucu rafları satın aldı, sistem ön kurulumunu tamamladı ve entegre paketleme yerel olarak tamamlandı. Sunucu dolapları, entegre raflar olarak sevk edildi ve nakledildi. Güç sağlandığında ve ağ kabloları bağlandığında hizmetler başka bir kuruluma gerek kalmadan çevrimiçi oldu.Çözümpark sitesi üzerinde gerçekleştirilen webinarda Huawei ‘nin All Flash depolama çözümleri ve bu çözümlerin başarı hikayelerine yer verildi. Webinar’da Huawei‘den İbrahim Erturan ve Çözümpark’tan Hakan Uzuner konuşmacı olarak yer aldı.

Huawei ve Çözümpark’ın ortak gerçekleştirdikleri bu web seminerinde kritik iş yükleri için endüstrinin NVMe depolama teknolojisini ilk olarak kullanan üreticilerden bir tanesi olan Huawei’nin OceanStor Dorado V3 all-flash depolama çözümü konu alındı.

:: OceanStor Hakkında

Huawei’nin OceanStor Dorado V3 all-flash depolama çözümü, kritik iş yükleri için endüstrinin NVMe depolama teknolojisini ilk olarak kullanan üreticilerden bir tanesidir. OceanStor Dorado V3, sektörde özellikle veritabanı sistemleri, sunucu sanallaştırma altyapıları ve SAP HANA gibi düşük gecikme (latency) ve yüksek performans gerektiren sistemler için uygun bir çözüm olmakla öne çıkıyor.

Uygulama performansını 3 kat arttıran ve 7 milyon IOPS işlem gücü performansı sağlamak üzere tasarlanan ve kritik sistemler için benzersiz bir performans sunan OceanStor Dorado, inline compression (Sıkıştırma), inline de-duplication, ve anlık görüntü özelliği açık iken, Huawei’nin FlashlinkTM teknolojisini kullanarak sadece 0,5 milisaniyelik tutarlı gecikme ile iş süreçlerini yönetir. RPO=0 ve RTO≈0 sağlamak için gateway’den bağımsız HyperMetro aktif-aktif çözüm sunan OceanStor Dorado, yüzde 99,9999 kullanılırlık elde etmek için 3DC çözümüne yükseltilebilir. Ayrıca, yüzde 50 oranında OPEX tasarrufunu sağlayarak müşterilerin yatırım geri dönüşlerini (ROI) arttıran 3:1 veri azaltma garantisine de sahiptir.

OceanStor Dorado V3’ün all-flash VDI çözümü, binlerce çalışma alanının hızlı bir şekilde konuşlandırılmasını destekler ve yoğun saatlerde sorunsuz kullanıcı deneyimi sağlar. VM (Sunucu Sanallaştırma) çözümü ise, çoklu iş sistemlerinin hızlı bir şekilde uygulanmasını destekler ve iş yükünden bağımsız olarak öngörülebilir, istikrarlı bir performans sağlar.

OceanStor Dorado V3, sektörde özellikle veritabanı sistemleri, sunucu sanallaştırma altyapıları ve SAP HANA gibi düşük gecikme (latency) ve yüksek performans gerektiren sistemler için uygundur.

28 Eylül 2018 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilen Huawei’nin Entegres ile ortak gerçekleştirdiği Teknoloji Günü’nde, yapay zeka ile donatılmış güvenlik kameraları ve bu kameralardan gelen büyük verinin analizi mercek altına alındı.

Huawei Teknoloji Günü, IT yöneticileri ve sistem entegratörlerini bir araya getiren zirvede, özellikle Huawei’nin Akıllı Şehir ve Güvenli Şehir vizyonlarını gerçekleştirmekte kullanılan yapay zekalı kamera sistemlerinden bahsedildi. HUAWEI’nin yapay zeka Ar-Ge’sini kullanarak tasarladığı bu kameraların doğrudan üzerinde bulunan yapay zeka yongaları, şimdiye kadar görülmemiş bir tanıma ve tanımlama imkanı sunuyor. Derin öğrenme ile kameralar, daha önce yazılım tarafından belirlemenin çok zor olduğu detayları kendi kendilerine öğrenerek sisteme işleyebiliyorlar.

Tüm bu verilerin, Huawei’nin FusionCloud bulut altyapı çözümü kullanılarak gerçek zamanlı büyük veri analizleri yapılıyor. Huawei Dikey Sistem Mühendisi Bilal Murat Uzun, “CCTV sistemlerinde kullanılan uygulamaları doğrudan kamera üzerinde çalıştırabiliyoruz. Böylece CCTV kameraları yalnızca bir kamera değil, görüntü işleme unsurları olarak da kullanılabiliyor. Tüm sistem açık bir ekosistem halindeki bulut mimarisi üzerine kurulduğu için tüm operasyon ister 10, ister 30 milyon kamera üzerinden gerçekleşsin akıcı ve hatasız bir şekilde yürütülebiliyor” dedi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu