«
Huawei, Türkiye’nin En Büyük İkinci Akıllı Telefon Markası Oldu Akıllı Telefon Haberleri Huawei Haberleri

Bu mihenk taşının aşılmasında istikrarlı ve dinamik bir şekilde gerçekleşen büyüme oranları sonucunda 2018 yılı Temmuz ayında yüzde 17,9 pazar payına ulaşarak, Türkiye’de akıllı telefonları en çok tercih edilen ikinci marka oldu.

Huawei 2017 yılının aynı ayında yüzde 3,8 pazar payına sahipti. GfK tarafından hazırlanan rapor, aylık akıllı telefon satışlarını baz alarak markaların pazardaki hakimiyet oranlarını belirliyor.

GfK raporunda ayrıca pazar eğilimlerine de yer veriliyor. Tüketicilerin satın alma kararlarını inceleyen GfK, pazarın hızla 5,5 inç ekranlı telefonlara yöneldiğini, 2017 yılının Ocak – Temmuz ayları arasında yüzde 43,8 olan 5,5 inç ekranlı akıllı telefon satın alma oranının 2018 yılının aynı döneminde yüzde 66,7’ye çıktığını raporluyor. Huawei, 5,5 inç ekranlı akıllı telefonlar söz konusu olduğunda ise Türkiye’de yüzde 44’lük pazar payı ile birinci sırada.

  • Huawei, Türkiye’nin En Büyük İkinci Akıllı Telefon Markası Oldu Akıllı Telefon Haberleri Huawei Haberleri

    Huawei P20 Pro’ya “Yılın En İyi Akıllı Telefonu” Ödülü

Huawei, Türkiye’nin En Büyük İkinci Akıllı Telefon Markası Oldu Akıllı Telefon Haberleri Huawei Haberleri

Huawei Türkiye Tüketici Elektroniği Grubu Ülke Müdürü Seth Wang yaptığı açıklamada, “Bu başarı, bizim için çok önemli. Büyüme hızımızı ve zirveye sadece bir adım kaldığını simgeliyor. Bu sonuç, çalışma arkadaşlarımızın adanmışlığının ve tüketicilerin ihtiyaçlarına doğru cevap verme yeteneğimizin çok somut bir kanıtıdır. Bu yakaladığımız başarıyı devam ettirmek için elimizden geleni yapacağız” dedi.

  • Huawei, Türkiye’nin En Büyük İkinci Akıllı Telefon Markası Oldu Akıllı Telefon Haberleri Huawei Haberleri

    Huawei Mate 20 Pro Tanıtım Videosu Sızdı

Bu etkileyici sonuç, devrim niteliğindeki Leica üçlü kamera ve 5x Hibrid Zoom özellikli gelişmiş kamera sistemi ile donatılmış, Huawei’nin yeni amiral gemisi P20 Pro’nun tanıtımıyla güçlü Yapay Zeka teknolojisi ile desteklenen yenilikçi fotoğrafçılık özelliklerinin büyük katkısı ile elde edildi. Teknik özelliklerin ötesinde, telefon, kutup ışıklarından esinlenerek tasarlanan Alacakaranalık renk seçeneği ve tasarımı ile alışılmamış bir görünüm sunarak da dikkatleri üzerinde topluyor.

Huawei geçtiğimiz günlerde tanıttığı, şık ve zarif hatlara sahip en yeni akıllı telefon Mate 20 lite ile pazar payını arttırmaya devam edecek.


Bir Cevap Yaz

Buğra Noyan Hakkında

Buğra Noyan

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *