Tiktok Takipçi Satın Al

Huawei P40 ve Huawei P40 Pro Kamera Özellikleri Ortaya Çıktı

Bu hafta Huawei P40 ve Huawei P40 Pro’nun renderleri ortaya çıkmıştı. Görüntüler sadece iki telefonun tasarımını değil, aynı zamanda duyurulacak renk çeşitlerini de ortaya çıkardı.

Şimdi iki telefon için kamera yapılandırmasının özellikleri de ortaya çıktı. @ RODENT950’ye göre, Huawei P40’ın üç arka kamerası 1 / 1.5 ”sensör boyutuna sahip 40MP Cine (ultrawide) kamera, 1 / 1.3” sensör boyutuna sahip 52MP ana kamera ve 3x optik zoom özellikli 8MP telefoto kamera mevcut.


Huawei P40 Pro ayrıca 1 / 1.5 ”sensör boyutuna sahip bir 40MP Cine (ultrawide) kameraya sahip olacak ve 1 / 1.3” sensör boyutuna sahip 52MP ana kamera ile eşleştirecek. Bir telefoto kamera yerine Huawei, Huawei P30 Pro’nunki gibi bir periskop zoom lensiyle geliyor. Bu daha fazla optik yakınlaştırma, en az 5x ve elbette daha fazla dijital yakınlaştırma sunar. P40 Pro ayrıca bir 3D ToF kameraya sahip olacak.

Huawei P40 serisi kamera özellikleri nasıl?

Hem standart hem de Pro modellerinin aynı Cine kameraya sahip olacağını, ancak muhtemelen farklı diyafram boyutlarına sahip olacağını görmek ilginçtir. Mate 30 Pro ile aynı sensörse , otomatik odaklama da yapmalıdır.

Huawei P40 ve Huawei P40 Pro Kamera Özellikleri Ortaya Çıktı

Bununla birlikte, Mate 30 Pro’nun Cine kamerasının dezavantajlarından biri, diğer bazı telefonların ultra geniş açılı kamera kadar geniş olmayan görüş alanıdır. Huawei, son amiral gemisi ile ilgili geri bildirimleri dinlemiş olmalı, çünkü sızıntı yapan bir takip tweet’i, sine kamerasının daha geniş bir görüş alanı alacağını söylüyor.

Ön kameraların kamera yapılandırması hala bilinmiyor. Her iki telefonda da, ekranın sol üst köşesindeki hap şeklinde bir delme deliğine yerleştirilmiş çift öne bakan kameralar bulunacak. Huawei, Nova 6 5G ile aynı çizgiyi çekmeye karar verirse, ön kameralar geniş açılı kamera için birincil sensör ve ikincil ultra geniş kamera olmalıdır.

Huawei’nin iki telefonu Mart ayında Paris’te bir etkinlikte duyurması bekleniyor. Her iki cihaz da 5G destekli Kirin 990 işlemci ile gelecek. Ayrıca bir P40 Lite olacak, ancak geçen yılki bir sızıntı, yeniden markalı Nova 6 SE olacağını ortaya koydu.

:: Huawei P40’ın Farklı Renk Seçenekleri Ortaya Çıktı

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu