Huawei Mate 30 Pro’dan Yeni Süper Ağır Çekim Modu!

Huawei Mate 30 Pro 19 Eylül’de tanıtılacak. Tanıtım etkinliği için son saatlere girmiş olsak bile telefon hakkında her geçen gün yeni bir özellik sızdırılıyordu bugün sızdırılan özellik kamerası ile ilgili.

Huawei Mate 30 Pro’nun piyasaya sürülmesine saatler kaldı. Ancak şimdiden bir ton fotoğraf ve sızıntı gördük. Şimdi ise en son sızıntı telefonun kamera kurulumu ve süper yavaş hareket kabiliyeti ile ilgili daha fazla detaylar ortaya çıktı.


Çince haber bülteni ITHome, Mate 30 Pro ile birlikte kullanılmak üzere ayarlanmış bir tanıtım standının fotoğrafını yayınladı. Stand, öne çıkan birkaç özelliği vurgulamaktadır.

Buradaki tartışmasız en dikkat çekici özellik Sony ve Samsung cihazlarında şu anda görülen 960fps yavaş çekim kaydının sekiz katı daha yavaş çekim yapacak olması. Huawei diğer rakiplerine kafa tutarak 7680fps video kaydından bahsediyor. Mevcut 960fps klipler, koşullar ideal olduğunda çeşitli senaryolarda görünmeyen hareketi ortaya çıkaran harika bir özellikti. Ancak bundan daha yavaş olması çok ilginç bir özellik olacak.

Huawei Mate 30 Pro'dan Yeni Süper Ağır Çekim Modu!

Yerel 960fps teknolojisi, tüm bu kareleri yakalamak için kamera sensörünün üzerinde süper hızlı, özel bellek (DRAM) gerektirir. Ancak, Xiaomi, Realme ve Huawei gibi kullanıcılar, bu kare hızını elde etmek için enterpolasyon kullanıyor. Esas olarak kopya kareleri daha düşük kare hızındaki bir videoya yerleştiriyorlar.

Bu uygulamanın net sonucu, karelerin yarısı veya daha fazlası kopya olsa da teknik olarak 960fps video klibin bulunmasıdır. Genellikle bulanık ve gölgelenen eserler nedeniyle doğal 960fps klibe kıyasla daha düşük kalitede süper slow-mo ile sonuçlanır.

Huawei Mate 30 Pro’nun kamera sensöründe 7680fps video çekmek için bir sürü özel bellek kullanıp kullanmadığı veya bu çılgın kare hızına ulaşmak için yalnızca 120fps veya 240fps enterpolasyonu yaptığı belirsiz. Huawei 960 fps’ye ulaşmak için dahili DRAM’li bir kamera sensörü kullanıyor ve ardından 7680 fps’ye enterpolasyon yapıyor.

Her iki durumda da, daha yüksek kare hızındaki bir videodan enterpolasyon yapmak, 1440p videodan 4K’ya yükseltmenin, 480p videodan yükseltme yapmaktan daha iyi sonuçlar vermesiyle aynı şekilde daha iyi sonuçlar vermesi bekleniyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu