Huawei, Kullanıcılarını Google Uygulamasına Karşı Güvenlik Konusunda Uyarıyor! - TeknoDiot.com

Huawei, Kullanıcılarını Google Uygulamasına Karşı Güvenlik Konusunda Uyarıyor!

Abone Ol 

Google dört sene önce kullanıma sunduğu mesajlaşma uygulaması Google Allo, geçtiğimiz yıl kapatılmasına rağmen bazı Huawei cihazları tarafından uyarı veriyor.

Google şimdiye kadar birçok uygulama tanıttı. Tanıttığı uygulamaların bazısı tutulup popüler olurken bazıları ise kullanıcılar tarafından yeteri kadar ilgi göremedi ve teknoloji tarihinin tozlu raflarına kaldırıldı.

İşte kaldırılan bu uygulamalardan bir tanesi Google Allo. 18 Mayıs 2016 Tarihinde Google tarafından düzenlenen bir etkinlik ile duyurulmuş mesajlaşma uygulaması olarak hayatımıza girmişti. Mart 2019 Tarihinde ise beklenen ilgiyi bir türlü göremeyerek sözün özü fişi çekilerek kapatıldı.

Huawei, Kullanıcılarını Google Uygulamasına Karşı Güvenlik Konusunda Uyarıyor!

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Resimde görüldüğü üzere Allo kapatılmasına rağmen bazı Huawei cihazlarında yüklü halde ve bu cihazlarda güvenlik tehdidi oluşturduğuna dair kullanıcılara uyarılar veriyor. Cihazlarda haklı olarak bu uygulamanın her ne kadar kapatılmış olsa dahi telefondan kaldırılması gerektiğini kullanıcıya söylüyor.

Google Allo’nun tehdit oluşturduğu hatası ilk defa Huawei P20 üzerinde görülmüş ve bir teknoloji sitesi aynı uygulamayı P20 Pro üzerinde kurarak aynı hatayı aldığını açıkladı.

Bu çıkan uyarının Huawei kaynaklı bir hatadan dolayı mı yoksa cihazların güvenlik sisteminin Allo uygulamasının kapatılmasıyla ilgili uyarı verdiği bilinmiyor.

Son olarak Huawei ve diğer akıllı telefon haberlerimizi okumak isterseniz Akıllı Telefon Haberleri kategorisine göz atabilirsiniz

Göz atın:   Dolar Artışı Hangi Telefonlara Ne Kadar Zam Getirebilir? #2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu