Tiktok Takipçi Satın Al

Tencent, Dying Light Geliştiricisi Techland Şirketini Satın Aldı

Polonyalı oyun geliştirici Techland, popüler oyunlarından biri olan Dying Light ile tanınır. Şirket, Çin merkezli teknoloji şirketi Tencent ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Bu anlaşma ile Tencent, Techland’ın çoğunluk hissedarı olacak, ancak Techland yaratıcı özgürlüğünü koruyacak ve sahip olduğu fikri mülkiyetlerini elinde tutacak. Techland’ın CEO’su Paweł Marchewka, şirketin “doğru olduğuna inandığı şekilde” çalıştığı için görevinde kalacağını belirtti.

Marchewka, Techland’ın son otuz yılda katettiği yolculuktan ve yaklaşmakta olan açık dünya aksiyon fantastik aksiyon-RPG oyunlarının şimdiden “gerçekten özel bir şey olma yolunda” olduğundan bahsetti. Ekip, Dying Light’ı dünya çapındaki oyuncular için tam anlamıyla zombi oyunu deneyimine dönüştürmeyi hedefliyor.


Tencent’in ortaklığı, Techland’ın oyun vizyonunu gerçekleştirmesi için tam hızla ilerlemesine yardımcı olacak. Techland, yeni bir zombisiz ve isimsiz açık dünya aksiyon RPG oyunu üzerinde çalışıyor, ancak bu oyunun çıkış tarihi ve platformları henüz belirsiz. Oyunun gelişimiyle ilgili daha fazla detayın zamanla açıklığa kavuşması bekleniyor. Bu arada, Dying Light 2 Stay Human adlı bir başka oyunları, geçtiğimiz ay Good Night, Good Luck adlı bir güncelleme aldı ve ikinci ücretli DLC’si 2024 yılında piyasaya sürülmeyi planlıyor.

Son olarak, Techland’ın Dying Light 2 için The Walking Dead çizgi romanlarıyla işbirliği yapacağı açıklandı. Bu projeler hakkında daha fazla ayrıntının önümüzdeki aylarda duyurulması bekleniyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu