TeknoDiot
     
     
     

Huawei: Harmony OS, 2020’ye Kadar En Büyük Beşinci İşletim Sistemi Olacak

Huawei: Harmony OS, 2020'ye Kadar En Büyük Beşinci İşletim Sistemi Olacak

Yakın tarihli bir röportajda, Huawei’nin Halkla İlişkiler Kıdemli Başkan Yardımcısı Joy Tan, Huawei’nin Harmony OS kodunun daha az kod satırı ve daha yüksek güvenlik düzeyine sahip olduğunu söyledi.

Counterpoint Research tarafından yayınlanan bir önceki raporda, Huaweinin kendi işletim sisteminin 2020’nin sonunda Linux’u geçeceği ve en popüler beşinci işletim sistemi olacağı öne sürülüyor.

Harmony OS en büyük 5. işletim sistemi olacak!

Joy Tan, “Harmony OS, güçlü işlevleri olan hafif ve kompakt bir işletim sistemidir. Piyasadaki diğer işletim sistemlerine kıyasla, daha az sayıda kod satırına sahiptir ve bu nedenle daha güvenlidir. “Huawei’nin işletim sisteminin amacı Android ve iOS’tan farklı. Geliştiricilerin yalnızca bir kez uygulama geliştirmeleri gerekir ve uygulamalar esnek bir şekilde birden fazla terminale dağıtılabilir.”

Huawei: Harmony OS, 2020'ye Kadar En Büyük Beşinci İşletim Sistemi Olacak

Ardından “Birkaç ay önce Harmony İşletim Sistemini piyasaya sürdük. Counterpoint Research firmasının raporlarında açıkladığı gibi, Harmony işletim sistemi 2020’nin sonunda Linux‘dan daha popüler hale gelmeli. Böylece dijital cihazlar için beşinci en büyük işletim sistemi haline gelmek ”dedi.

Counterpoint’in raporuna göre, Huawei’nin bağımsız işletim sistemi Harmony OS, 2020’de %2 pazar payına sahip olacak. Mevcut işletim sistemi sıralamasında şunlar yer alıyor: Android için %39; Windows için %35; iOS için %13.87; MacOS için %5.92; ve Linux için %0.77 oranlarında olacak.

Farkında olmayanlar için Harmony OS , HDC2019’da Ağustos ayında piyasaya sürüldü. İşletim sistemi, Android ve diğer sistemlerdeki “makrokernel” den farklı olan “mikro çekirdek” tasarım konseptini benimsemiştir.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Google Site Kit Nedir?

Buğra Noyan

5G’li Honor 30S Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Buğra Noyan

Bu Android Oyunlara Sahipseniz Sizi Dinliyor Olabilirler!

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.