Tiktok Takipçi Satın Al

Huawei, Dünyanın İlk 5G Baz İstasyonu Çekirdek Çipini Tanıttı

Huawei, müşterileri için zorluk çıkartabilecek konuları doğrudan kendi çipsetleri içerisinde çözerek ürünlerini sunmaya gayret ediyor.

Uçtan uca 5G çipleri, tüm standart ve bantlarda (C bant, 3.5G ve 2.6G) ağları destekleyerek müşterilerin en iyi kablosuz ve mikrodalga hizmetlerine erişmesine yardımcı oluyor. Huawei Yönetim Kurulu Başkanı ve Taşıyıcı İş Birimi CEO’su Ryan Ding, “Huawei uzun süredir temel bilim ve teknolojiye yatırım yapmakta kararlıydı. Büyük ölçekli 5G ticari kullanımı için kilit teknolojilerde ilk atılımları yapan bizdik” dedi. “Huawei şimdi basitleştirilmiş 5G ağları ve basitleştirilmiş işlem ve bakım (O&M) ile uçtan uca 5G sunma konusunda endüstri lideri yeteneklere sahip. 5G’nin ticari satışına öncülük ediyoruz ve olgun bir endüstri ekosistemi kuruyoruz.”

Dünyanın ilk 5G baz istasyonu çekirdek çipi

[sp-related style=”dark” id=”35910″]

Etkinlikte Huawei, endüstrinin ilk 5G çekirdek yongası olan Huawei TIANGANG’ı entegrasyon, hesaplama gücü ve spektral bant genişliğinde yaptığı atılımlarla birlikte tanıttı. Bu yüksek derecede entegre çip, aktif güç amplifikatörlerinin (PA) ve pasif anten dizilerinin çok küçük antenlere geniş çapta entegrasyonunu destekleyebiliyor. Ayrıca önceki yongalara göre 2,5 kat artışla süper yüksek işlem kapasitesine de sahip. En yeni algoritmaları ve ışın oluşturma teknolojisini kullanan tek bir çip, endüstrinin en yüksek standardı olan 64 kanala kadar kontrol edilebiliyor. Bu yonga ayrıca 200 MHz yüksek spektral bant genişliğini de destekleyerek gelecekteki ağ dağıtımı senaryolarını da destekliyor.

Bu çip ayrıca yüzde 50 daha küçük, yüzde 23 daha hafif ve yüzde 21 daha az güç tüketen baz istasyonu ile aktif anten ünitelerinde (AAU) devrim niteliğinde gelişmeler sağlıyor. TIANGANG kullanan 5G baz istasyonları, 4G baz istasyonu kurmak için gereken sürenin yarısında devreye alınabiliyor. Bu özellikler, site edinme ve ağ dağıtım maliyetleri gibi sorunların giderilmesine yardımcı olacak.

Huawei, Dünyanın İlk 5G Baz İstasyonu Çekirdek Çipini Tanıttı

Huawei, 2018’de ticari 5G ağlarını piyasaya sürmeye başladı. Bir dizi ticari 5G ürününün, 5G saha testinin doğrulamasının ve büyük ölçekli 5G ticari kullanımının başlatılmasına öncülük etti. 2018 yılının sonu itibariyle, Huawei, Çin’deki 5G ürünleri için ticaret öncesi tüm test ve doğrulama işlemlerini tamamladı.

9 Ocak 2019’da Huawei’nin 5G blade baz istasyonuna, büyük teknolojik atılımları ve birleşik modüler tasarımı için ‘Bilim ve Teknolojide Birinci Sınıf İlerleme Ödülü’ verildi. Tüm baz istasyonu üniteleri blade form faktörünü kullanıyor ve 5G baz istasyonu kurulumunu hızlı ve kolay hale getirerek farklı modülleri gerektiğinde birleştirilebilir hale getiriyor.

Huawei 5G Ağ Ürünleri Hattı Başkanı Yang Chaobin, “Huawei’nin tam seri, tüm senaryoları basitleştirilmiş 5G ürünleri en üst düzeyde 5G performansı ve deneyimi sağlıyor” dedi. “Bu ürünler ağ dağıtımını ve O&M verimliliğini önemli ölçüde artırmaya yardımcı oluyor, 5G dağıtımını 4G’den daha kolay hale getiriyor.”

Otonom sürüş ağları için yapay zeka

Bugün, Huawei aynı zamanda bir yapay zeka beyni ile dünyanın ilk veri merkezi anahtarını tanıttı. Endüstri lideri performansına sahip olan bu anahtar, sıfır Ethernet paket kaybına ve 10 milisaniyeden daha az uçtan uca gecikme sağlıyor. 25 ana akım çift yönlü CPU sunucusundan daha fazla bilgi işlem kapasitesi sunarken 8W’dan daha az güç tüketiyor.

Huawei tüm bu gelişmelere ek olarak otonom sürüş ağına olanak tanımak için tam yığın, tüm senaryo yapay zeka teknolojilerini tanıttı ve operatörlerin enerji verimliliği, ağ performansı, O&M verimliliği ve kullanıcı deneyimlerini maksimum düzeye çıkarmasına yardımcı olmak için SoftCOM yapay zeka çözümünü geliştirdi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu