Tiktok Takipçi Satın Al

Natro, 150 Milyon TL’ye team.blue Tarafından Satın Alındı

Türkiye’nin en popüler hosting ve alan adı firması olan Natro, team.blue tarafından satın alındı.

Böylece Türkiye’nin önde gelen hosting sağlayıcılarından Natro, team.blue’ya katılıyor. 1999 yılında kurulan Natro, Türkiye’nin önde gelen hosting sağlayıcılarından biridir.


Alan alanı adları, web barındırma çözümleri, e-posta, sanal sunucular ve çeşitli güvenlik çözümlerini içeren kapsamlı bir ürün yelpazesine sahiptir. 120.000’den fazla müşteri ve 500.000 kadar alan adının kayıtlı olmasıyla birden fazla pazar segmentinde lider konumdadır.

Türkiye’deki web barındırma ve uygulama segmentinin 80 milyondan fazla potansiyel müşterisi var. Geçtiğimiz yıllarda iyi bir ilerleme kaydetti ve gelecek vaat eden bir ortamda mükemmel büyüme potansiyeli sunuyor.

150 milyon TL’lik satış gerçekleşti

Geçtiğimiz yıl Türkiye’nin en büyük hosting firması olduğunu paylaşan Natro bugün itibari ile satıldı. Hg Capital’ın portföy şirketi team.blue tarafından satın alınan Natro’nun hisselerinin tamamı devredilecek.

team.blue, Natro hisselerinin 150 milyon TL karşılığında %100’ünü aldığı söyleyebiliriz. İstanbul ofisinde 70 çalışanı bulunan şirket, CEO Nedim Mitrani liderliğindeki mevcut yönetim ekibinin liderliğinde faaliyet göstermeye devam edecek.

team.blue ile birlikte Natro, bölgede daha fazla genişleme için iddialı planlarını sürdürmeye devam edecektir. team.blue CEO’su ise satın alma ile ilgili şu açıklamaları yaptı; “Natro’nun vizyonunun tüm ekipte başardıklarımızla nasıl mükemmel bir şekilde birleştiğini görmek canlandırıcı. Mavi. Türkiye’deki işletmeler için kullanımı kolay ve güvenilir dijital araçlar sunmak Natro’nun misyonunun merkezindedir. Natro müşterileri için her gün bu sözü veren 70’den fazla yeni meslektaşımı ağırlamaktan heyecan duyuyorum.”

Natro kurucularından olan Hüseyin Çaymaz; “Natro’nun kurucuları olarak bizim için hayatımızın çalışmalarını iyi ellere vermek gerçekten önemliydi. team.blue, tıpkı bizim gibi girişimciler tarafından yönetilen Avrupa’nın önde gelen ev sahiplerinden biridir ve bu nedenle bu büyük karar için ideal ortaktır. Başlangıçtan sonuna kadar iyi bir uyum ve sonuna kadar güvenilir, adil ve saygılı bir atmosferdi.”

Satın alan firma team.blue hakkında bazı detayları sizlere sunalım; Avrupa’nın önde gelen hosting oyuncusu ve Combell, TransIP, Register Group, UnoEuro, Hosting Ireland ve DanDomain gibi birçok farklı markayı sahip. Avrupa’da toplam 10 farklı ülkede hizmet vermektedir. 2 milyondan fazla KOBİ, küçük/ev ofis ve yazılım geliştiricilerine hizmet vermektedir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu