Tiktok Takipçi Satın Al

Huawei, Samsung’u Bu Sefer Geçti: Dünyanın En Büyük Akıllı Telefon Üreticisi Oldu

Huawei, Samsung’u dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi oldu.

Huawei, ABD tarafından kara listeye alındı ​​ve sonuç olarak Huawei, ABD şirketlerini satamayacak veya ortak olamayacak.


Google, ABD merkezli bir şirket olduğu için Huawei, Google hizmetlerini kullanamaz. Bu nedenle Huawei, en yeni akıllı telefonlarını Google hizmetleri olmadan satıyor, yani YouTube, Play Store, Google hizmetleri vb. bulunmuyor.

Ancak ABD yasağı bile Huawei umutlarını kıramadı. Daha önce, Huawei CEO’su “ABD olmadan hayatta kalabiliriz” açıklaması yapmıştı. Ve şimdi, Huawei ifadesini kanıtlayan “Dünyanın En Büyük Akıllı Telefon Üreticisi” oldu.

Huawei, Samsung'u Bu Sefer Geçti: Dünyanın En Büyük Akıllı Telefon Üreticisi Oldu

Huawei Zirvede!

Counterpoint Research’e göre, Huawei şimdi dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi ve Samsung’u gölgede bıraktı. Gizmochina ile yaptığı görüşmede Kontrpuan Araştırması, Huawei’nin %19 pazar payı elde ederken Samsung’un aynı dönemde sadece %17 yakalayabildiğini söylüyor. Bu rapor Nisan 2020 için, ancak akla gelen bir soru:Huawei, ABD yasağından sonra bile nasıl bu kadar iyi gidiyor?

  • Çin’de GMS gerekmez
  • Vatanseverlik
  • Ürün
  • Pandemi

Cevap basit. Huawei, Google hizmetlerinin zaten yasaklanmış olduğu Çin merkezli bir şirkettir. Sonuç olarak, Çinli tüketicilerin Google olmadan cihaz kullanmayla ilgili bir sorunu yoktur.

Huawei, Samsung'u Bu Sefer Geçti: Dünyanın En Büyük Akıllı Telefon Üreticisi Oldu

İkincisi, ABD Çinli teknoloji devini yasakladığı için Çinli tüketicilerin vatanseverliklerini daha fazla Huawei cihazı satın aldıklarını göstereceği açık. Son fakat ana nokta ürünlerdir. Huawei, sadece vatanseverliğin en büyük akıllı telefon üreticisi değil, aynı zamanda mükemmel ürünleri oldu.

Samsung neden geride kaldı?

Ülkelerin çoğunda COVID-19’un kilitlenmesi nedeniyle ekonomi küresel olarak azaldı. Sonuç olarak, özellikle Hindistan, ABD ve Avrupa gibi sıcak pazarlarda yeni akıllı telefonlara olan talebi etkiledi. Ve bunlar Samsung için en önemli pazarlar olduğu için satışları etkilendi. Oysa Çin’in ekonomisi Mart 2020’de iyileşti ve Huawei gibi akıllı telefon üreticilerine daha fazla iş verdi . Sonuç olarak Huawei, Nisan 2020’de dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi oldu.

Huawei, Samsung'u Bu Sefer Geçti: Dünyanın En Büyük Akıllı Telefon Üreticisi Oldu

Huawei, Samsung'u Bu Sefer Geçti: Dünyanın En Büyük Akıllı Telefon Üreticisi Oldu Huawei, Samsung'u Bu Sefer Geçti: Dünyanın En Büyük Akıllı Telefon Üreticisi Oldu Huawei, Samsung'u Bu Sefer Geçti: Dünyanın En Büyük Akıllı Telefon Üreticisi Oldu Huawei, Samsung'u Bu Sefer Geçti: Dünyanın En Büyük Akıllı Telefon Üreticisi Oldu

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu