TeknoDiot.com
 
 
Anasayfa » Huawei Haberleri » Huawei Akıllı Hesaplama Sunucuları Büyüme Rekoru Kırdı

Huawei Akıllı Hesaplama Sunucuları Büyüme Rekoru Kırdı

Huawei Akıllı Hesaplama Sunucuları Büyüme Rekoru Kırdı

Huawei Akıllı Hesaplama sunucuları, Gartner Raporuna göre büyüme rekoru kırdı.

Dünyanın önde gelen Bilgi İletişim Teknolojileri (BİT) T araştırma ve danışmanlık şirketi Gartner’ın Dünya Çapındaki Sunucu Geliri 2018 raporuna göre, 2018 yılının 4. çeyreğinde gelirlerin yüzde 17,8, sevkiyatın yüzde 8,5 arttığını açıkladı. Rapor verileri, Huawei sunucularının 2018 yılının 4. çeyreğinde gelir bazında dünya sıralamasında 3. sırada yer aldığını ve yıllık bazda yıllık yüzde 45,9’luk bir büyüme gerçekleştirdiğini gösteriyor.

Rapora göre küresel sunucu geliri 2018 yılının 4. çeyreğinde bir önceki yıla göre yüzde 17,8 artışla 21.862 milyar ABD doları olarak gerçekleşti. Dünya çapında toplam 3.472.886 sunucu sevkiyatı yapıldı ve yıllık yüzde 8,5 artış kaydedildi. 2018’in tamamında, dünya çapındaki sunucu sevkiyatı yüzde 13,1 oranında, sunucu geliri 2017 yılına göre ise yüzde 30,1 oranında arttı.

Sektörler dijital dönüşüm yolculuğunda ilerlerken, akıllı dönüşüm henüz tam potansiyelini ortaya çıkarmıyor. İşletmelerin BT altyapı yenileme ölçeğinin önümüzdeki birkaç yıl içinde büyük bir ivmeyle süreceği öngörülüyor. Geleneksel veri merkezleri, işletme harcamalarını (OPEX) güç tüketimi, iş gücü, maliyet ve ekipman ayak izi sebebiyle olumsuz etkiliyor.  Ayrıca, yapay zeka kullanımı gerektiren bilgi işlem talepleri büyük bir hızla artmaya devam ediyor.

Huawei bu konudaki eğilimleri yakından takip ediyor ve veri merkezlerinin akıllı dönüşümünde karşı karşıya kalınan zorluklarla ilgili derinlemesine bir anlayış gösteriyor. Huawei Akıllı Hesaplama üç cephede hareket ediyor: Akıllı hızlandırma motoru, akıllı yönetim motoru ve yenilikçi veri merkezi çözümü.

Huawei, x86 tabanlı geleneksel sunucularını akıllı sunuculara yükselterek tek düğümlü, büyük ve ultra büyük ölçekli dağıtım senaryolarını kapsayan, birden fazla boyuttaki veri merkezinin akıllı dönüşüm gereksinimlerini mükemmel bir şekilde karşılayan katmanlı çözümler sunabiliyor.

Dahası, Huawei Ascend 310/910 AI çip setleri Ekim 2018’de, Kunpeng 920 ARM tabanlı CPU Ocak 2019’da piyasaya sürdü. Bu çekirdek çip setleri, Huawei’nin akıllı bilgi işlem olanaklarını artırıyor. Genişleyen ürün portföyü, çeşitli bilgisayar gereksinimlerini karşılayan Bulut-Edge-Cihaz senaryolarını kapsıyor.

Huawei Akıllı Hesaplama x86 FusionServer Pro, TaiShan ARM tabanlı sunucuları ve Ascend destekli Atlas ürünleri ile bilgi işlem endüstrisi sınırlarını geliştiriyor. Huawei, müşteriler için veri merkezlerinin akıllı dönüşümünü yönlendirecek ve endüstri dönüşümünü kolaylaştıracak şekilde konumlanıyor.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Uygun Fiyatlı Huawei Enjoy Z 5G’nin Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Buğra Noyan

Huawei P Smart 2020, Nova 6 ve MatePad Pro’nun Yeni Görselleri Ortaya Çıktı!

Yusuf Karcılar

Turkcell, Huawei Mobil Servislerini Kullanma Anlaşması İmzaladı!

Hüseyin Ceylan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.