Huawei, 5G işini Amerikan Şirketlerine Lisanslamayı Düşünüyor!

ABD-Çin ticaret savaşının ortasında, Huawei ortada kalan şirketti. Hem ülkeler hem de bir anlaşma yapmaya çalışırken, Huawei’nin Baş Güvenlik Görevlisi yakın zamanda ABD’nin Çin ticaret anlaşması için Huawei ile konuşması gerektiğini söyledi.

Huawei’nin CEO’su ve kurucusu Zhengfei Ren, Washington ile Huawei arasındaki sorunu çözmek için Trump yönetimine bir anlaşma sundu. New York Times ile yaptığı röportajda, şirketin 5G teknolojisini Amerikan şirketlerine lisanslamaya açık olduğunu söyledi. Önerilen teklif, ABD’nin sonunda 5G üstünlüğü için yarışa girmesine izin verecek.

Huawei, 5G işini Amerikan Şirketlerine Lisanslamayı Düşünüyor!

Zhengfei Ren, (Huawei’nin kurucusu ve CEO’su) “Huawei, 5G teknolojilerimizi ve tekniklerini ABD şirketleri ile paylaşmaya açık ve böylece kendi 5G endüstrilerini kurabilirler. Bu Çin, ABD ve Avrupa arasında dengeli bir durum yaratacaktır. ”

Ayrıca, ABD şirketlerinin Huawei’nin 5G ekipmanlarından herhangi birini çalıştırmak için kullanılan yazılım kodunu değiştirmesine uygun gördüğü şekilde kullanmasına izin vereceğini de ekledi. Böyle bir anlaşma ile, Amerikan lisans sahipleri 5G ekipmanlarını Huawei’nin fikri mülkiyetine dayanarak Çin hariç dünyanın herhangi bir yerinde satabileceklerini söyledi.

5G pazarına şu anda dört şirket hâkim durumda – Çin’den Huawei ve ZTE, İsveç’ten Ericsson ve Finlandiya’dan Nokia. Halen, Huawei ekipmanlarının kullanımı Çin hükümetinin telekom sistemlerini gözetleme veya bozma yöntemi olarak kullanılabileceği endişesiyle ABD ağlarından yasaklanmıştır. Şu anda, Amerikan 5G ekipman üreticisi yok.

Ancak, Çin hükümetinin bunu gerçekleştirmesi için anlaşmayı onaylaması gerekecekti. Çin hükümetinin en değerli teknoloji şirketi arazisinin en değerli varlıklarını Amerika Birleşik Devletleri’nin ellerinde görmesi için gemide olup olmadığı hala görülüyor.

Abone Ol 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Oyuncu Ekipman Çekilişi
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE EDİYORUZ!
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE!
ÇEKİLİŞE KATIL!