Tiktok Takipçi Satın Al

Crucial X8 Taşınabilir SSD’yi Tanıttı!

Micron’un tüketici depolama çözümleri kolu Crucial, X8 Portable SSD’yi tanıttı.

Crucial X8, 500 GB ve 1 TB kapasiteye sahip hafif, taşınabilir flash tabanlı bir depolama cihazıdır ve 1.050 MB / sn’ye kadar okuma hızları sunar. USB 3.1 gen 2 (10 Gbps) ve UASP’den yararlanır ve USB type-C’yi destekler. Pakete A tipi bir C tipi adaptör dahildir ancak sürücüyü 5 Gbps hızında çalıştırmaktadır. Sürücü USB 3.1 gerektirir ve USB 2.0 / 1.1 ile uyumlu değil. Bunun nedeni, eski nesil USB bağlantı noktalarının genellikle sağlayamadığı 1,5 A akıma ihtiyaç duymasıdır. Her iki ucunda da USB-C konektörleri bulunan tek bir kablo hem güç hem de ana bilgisayar bağlantılarını gerçekleştirir.Crucial X8 Taşınabilir SSD'yi Tanıttı!


Kaputun altında, X8 esasen ASMedia tarafından üretilmiş bir USB-PCIe köprü yongasına bağlanmış, bir Temel P1 M.2 NVMe SSD’dir. Birim NTFS’de biçimlendirilmişse, X8, TRIM komutunu destekler. Kutudan çıkarıldığında, GPT ile birlikte kamera dostu bir exFAT formatında gelir. Sürücü bundan dolayı PC’ler (Windows 7 veya üstü ve GPT uyumlu * nix), Mac’ler, iPad Pro, Chromebook’lar ve USB 3.1’e sahip Android cihazları ile uyumludur.

Crucial X8 Taşınabilir SSD'yi Tanıttı!

Sertifikalı olmamasına rağmen, Crucial X8, Xbox One ve PlayStation 4 ile de çalışır ve Crucial, sürücünün bu konsollarla nasıl çalışacağını destekleyerek sıralı okuma hızı göz önüne alındığında zorlu bir taşınabilir oyun sürüşü sağlar. Sürücü, kabaca 4 inçlik bir akıllı telefonun boyutunda ve 7.5 feet (2.28 m) yüksekliğe kadar halı üzerine düşerek hayatta kalabilir. Suya dayanıklı değil. 3 yıl garantili olarak, 1 TB varyantı (CT1000X8SSD9) 164,95 ABD Doları ve 500 GB varyantı (CT500X8SSD9) 119,95 ABD Doları olarak fiyatlandırılmıştır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu