Tiktok Takipçi Satın Al

Lewis Hamilton, 2021 Sezonu İçin Mercedes-AMG F1 Anlaşması İmzaladı

Lewis Hamilton, yedi kez dünya şampiyonu, dokuzuncu sezon için önde gelen Mercedes-AMG takımıyla yarışacak.

Yedi kez Formula 1 şampiyonu Sir Lewis Hamilton, 2021 sezonu için Mercedes-AMG takımıyla sözleşme imzaladı.


Alman şirketi tarafından bugün onaylanan anlaşma, “sporun şimdiye kadarki en başarılı işbirliklerinden biri” olacak ve art arda dokuzuncu sezon devam edecek.

Anlaşmanın “önemli bir parçası” olarak tanımlanan şekilde, iki taraf, amacı desteklemek için ortak bir hayır kurumu kurarak motor sporlarında daha fazla çeşitliliği ve katılımı teşvik etme taahhütlerini geliştirmek istiyor.

Hamilton, “Mercedes takım arkadaşlarımla dokuzuncu sezonuma girmekten heyecan duyuyorum” dedi. “Ekibimiz birlikte inanılmaz şeyler başardı ve hem pistte hem de pist dışında sürekli iyileştirme arayışındayken başarımızı daha da geliştirmeyi dört gözle bekliyoruz.

İlgili Makaleler

“Motor sporlarını gelecek nesiller için daha çeşitli hale getirmeye başladığımız yolculuğa devam etme konusunda eşit derecede kararlıyım ve Mercedes’in bu konuyu ele alma çağrımı son derece desteklediği için minnettarım.

“Bu yıl spora çeşitlilik ve katılım için adanmış bir vakıf kurarak bu çabayı daha da ileri götürdüğümüzü söylemekten gurur duyuyorum. Birlikte inşa edebileceğimiz her şeyden ilham alıyorum ve geri dönmek için sabırsızlanıyorum. Mart ayında takip edin. ”

2021 Şampiyonu Olmak İçin Yarışacak!

Lewis Hamilton, 2021 Sezonu İçin Mercedes-AMG F1 Anlaşması İmzaladı

Takım müdürü ve CEO’su Toto Wolff şunları söyledi: “Mercedes ve Lewis’in hikayesi, son sekiz sezonda sporumuzun tarih kitaplarına kendini yazdı ve rekabet etmeye ve ona daha fazla bölüm eklemeye açız.”

2007’de Mercedes F1 motor müşterisi McLaren ile sporda ilk kez sahneye çıktıktan sonra , Hamilton 2013’te Mercedes iş takımına katıldı. O zamandan beri 95 Grand Prix ve yedi pilot şampiyonluğu kazandı ve onu istatistiksel olarak spor tarihinin en başarılı sürücüsü yaptı.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu