Tiktok Takipçi Satın Al

Nissan, Elektrikli Otomobiller İçin 17,6 Milyar Dolar Yatırım Yapacak

Nissan, ürün hattının elektrifikasyonunu hızlandırmak için önümüzdeki beş yıl içinde yaklaşık 17,6 milyar dolar yatırım yapacak.

Nissan, elektrifikasyon stratejisi izleyen birkaç tanınmış şirketten biridir. Bu tür hamleler, dünyanın dört bir yanındaki büyük ekonomilerin ulaşımın çevresel ayak izini azaltmaya çalıştığı bir zamanda geliyor.


Japon otomotiv devi Nissan, ürün hattının elektrifikasyonunu hızlandırmak için önümüzdeki beş yıl içinde 2 trilyon yen (yaklaşık 17,6 milyar dolar) yatırım yapacak.

Nissan Pazartesi günü yaptığı açıklamada, 2030 yılına kadar 15′i tamamen elektrikli otomobil olacak 23 yeni elektrikli modeli piyasaya sürmeyi hedefleyeceğini söyledi. On yılın sonuna kadar Nissan ve Infiniti markaları için %50′lik bir elektrifikasyon karışımı hedefliyor.

Nissan, Elektrikli Otomobiller İçin 17,6 Milyar Dolar Yatırım Yapacak

Batarya cephesinde, firma 2028 yılına kadar tamamen katı hal bataryaları veya ASSB’yi piyasaya sürmeyi planlıyor. Japonya’nın Yokohama kentindeki bir pilot ASSB tesisi “2024 mali yılı kadar erken” olarak hazırlanacak.

Nissan, elektrifikasyon stratejisi izleyen birkaç tanınmış şirketten biridir. Mart ayında Volvo Cars, 2030 yılına kadar “tam elektrikli otomobil şirketi” olmayı planladığını söyledi. Ek olarak BMW Group, 2030 yılına kadar teslimatlarının en az %50′sini tamamen elektrikli araçların temsil etmesini istediğini söyledi.

Dünyanın dört bir yanındaki büyük ekonomilerin ulaşımın çevresel ayak izini azaltmaya çalıştığı bir zamanda geliyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu