Tiktok Takipçi Satın Al

Half-Life 25. Yıl Dönümüne Özel Steam’de Ücretsiz Oldu!

Half-Life oyunu, 25. yaş gününü kutlarken, Valve bu özel günde bir sürpriz güncelleme yaparak oyuna yeni özellikler ekliyor ve 20 Kasım tarihine kadar oyunu ücretsiz olarak kütüphanenize ekleyebiliyorsunuz.

Steam, şu anda tüm zamanların en yüksek puan alan oyunlarından biri olan Half-Life ücretsiz olarak sunuyor. Steam kullanıcıları bir süre için orijinal Half-Life’ı tamamen ücretsiz olarak talep edebilirler. Valve’ın ilk oyunu olan orijinal Half-Life, 1998 yılında piyasaya sürüldüğünde büyük bir ticari başarı elde eden ve eleştirmenler tarafından geniş çapta beğeni toplayan bir yapım oldu.

Valve, Half-Life’nın 25. yıl dönümü için bir güncelleme yayınladı. Güncelleme, yeni içerikler, kullanıcı deneyimi iyileştirmeleri ve hatta Steam Deck desteği ekliyor. Ayrıca, oyunu sınırlı bir süre için ücretsiz olarak indirebilirsiniz.


Valve, oyunun artık yalnızca dergilerden ve donanım üreticilerinden elde edilebilen “mini-kampanya” olarak bilinen Half-Life Uplink’i içerdiğini söylüyor. Şirket, Half-Life motorunun sınırlarını zorlayan dört yeni çok oyunculu harita eklediklerini söylüyor. Valve ayrıca Half-Life: Further Data adlı bir CD’den haritalar ve çok oyunculu karakter modelleri ekledi.

Half-Life Ücretsiz Oldu

Half-Life 25. Yıl Dönümüne Özel Steam’de Ücretsiz Oldu!

Oyunun kullanıcı arayüzü de güncellendi ve daha büyük ekranlar için ölçeklendirildi. Valve, “Bu özelliklerin çoğunu 640×480 CRT’ler için oluşturduk.”

Güncelleme ile birlikte bazı düzeltmeler ve iyileştirmeler de yapıldı ve sonunda Half-Life oyunu Steam Deck Onaylı hale geldi. Valve ayrıca güncellenen grafik ayarlarını da açıklarken, geniş ekran görüş alanı, doku yumuşatmanın devre dışı bırakılması seçeneği ve aydınlatma düzeltmeleri gibi özelliklerin oyuna eklendiğini belirtiyor. Ayrıca, yazılım işleme özelliği de Linux üzerinde kullanılabiliyor.

Half-Life’ın başarısı, Valve’ın Steam dijital mağazasını ve sanal gerçeklik alanında yenilik yapmasını ve Steam Deck adlı popüler donanımlarını tanıtmasını mümkün kıldı. Steam kullanıcıları, Half-Life’ı ücretsiz olarak kalıcı olarak kütüphanelerine ekleyebilmeleri için 20 Kasım tarihine kadar süreleri var.

Bu oyunla tanışmayanlar için, Half-Life, oyuncuları Gordan Freeman’ın Black Mesa Araştırma Tesisi’nde uzaylılarla savaşırken kontrol ettiği bir bilim kurgu FPS oyunudur. Oyun zamanının ötesinde büyük bir yenilikçilik getirdi ve 50’den fazla Yılın Oyunu Ödülü kazandı. Half-Life, ortalama yüzde 96 incelemeye sahip olan ve tüm zamanların en yüksek puan alan video oyunlarından biri haline geliyor.

Valve’ın Half-Life 25. Yıl Dönümü web sayfasından oyundaki özelliklerin, değişikliklerin ve hata düzeltmelerinin tam listesine ulaşabilirsiniz. Şirket ayrıca, orijinal geliştirme ekibinin Valve’deki ilk oyunları üzerindeki deneyimlerine odaklanan bir belgesel de yayınladı.

Half-Life 25. Yıl Dönümüne Özel Steam’de Ücretsiz Oldu!

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Tuğrul Gökçe Kızıl

Uluslararası ilişkiler bölümü öğrencisi. Teknoloji ve oyun tutkunu! Ayrıca LEGO yapar ve bozar...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu