Trend

GTA 5 Tam Ekran Yapma

GTA 5 tam ekran yapma işlemi oyunu daha performanslı oynamanıza imkân tanır ve aldığınız verimi artırır. Oyuna ilk girdiğinizde, tam ekran başlaması gerekir. Oyunun yapımcıları varsayılan olarak GTA 5 oyununu bu şekilde ayarlamıştır.

Milyonlarca kullanıcıya sahip olan ve popüleritesini her geçen gün artıran GTA 5, sürekli güncelleme almaya devam ediyor. Ayrıca GTA 5 hileleri de oyuncular tarafından popüler olarak kullanılmaktadır.

Oyuna yeni katılanların çoğu GTA 5 ekran büyütme konusunda sıkıntı yaşıyor. Oyunun ayarları çok basit olmadığından dolayı oyuncular tam ekran ayarını bulmakta güçlük çekebiliyor.

GTA 5 Tam Ekranda Oynama Neden Önemli?

Oyundaki verimliliğinizin yüksek olması, oyuna tam mânâsıyla hâkimiyet sağlayabilmeniz buna bağlıdır. Oyunu küçük ekrana çekmeniz FPS’i artırma noktasında yardımcı olabilir. Fakat ekranın küçülmesi, oyunda görülen alanı da küçültür. Bu ise oyuna odaklanmanızı engeller, bakış açınızı daraltır.

Oysa büyük ekranda maximum görüntü kalitesi elde edersiniz. Çözünürlük ayarlarını düşürmenize gerek kalmaz. FPS sorununuz yoksa GTA 5’i tam ekranda oynamanız en mantıklısıdır.

GTA 5 Tam Ekran Nasıl Yapılır?

Oyunu açtığınızda tam ekran olarak başlamıyorsa ekranı büyütmek için aşağıdaki yolları deneyebilirsiniz. İşte oyun keyfinizi artıracak GTA 5 tam ekran yapma yöntemleri:

Ayarlar Bölümünü Kullanın

  • ‘Ayarlar’ sekmesini açın.
  • ‘Grafikler’ kısmına gelin.
  • ‘Ekran Türü’ yazan yere tıklayın.
  • ‘Tam Ekran’ seçeneğini seçin.
  • Çözünürlüğü düşürmek isterseniz yine buradan ilgili ayarı değiştirerek küçük ekrana geri dönebilirsiniz.

GTA 5 Tam Ekran Yapma

Arka Planda Çalışan Programları Kontrol Edin

Bazı antivirüs yazılımları veya Discord programı oyun düzenini olumsuz etkileyerek GTA 5 tam ekran yapma sorunu yaşamanıza yol açabilir. Bundan dolayı oyun, full screen yerine pencereli modda çalışabilir.

Daha stabil bir oyun deneyimi için bahsi geçen programları kapatmanız önerilir.

Klavye Kısayolundan Faydalanın

GTA 5 ekran büyütme işlemi için klavyedeki basit bir tuş kombinasyonundan da yararlanabilirsiniz. Oyun açık vaziyetteyken, sırasıyla alt ve enter tuşlarına basın. (Alt tuşuna bastığınızda, elinizi çekmeden enter yapın.)

GTA 5 Tam Ekran Yapma Problemi Çözümü

  • Pencereli modda oynadığınız ekran çözünürlüğünü seçin ve sonra Alt + Tab’ı seçerek tam ekrana getirin.
  • Ekranınızın Hz ayarını 60 olarak belirleyin.
  • Vsync açık ise kapatın. ‘Yarım’ seçeneğini ‘Hayır’ olarak değiştirin.
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu