Tiktok Takipçi Satın Al

Google’ın Operatörü Google Fi Nedir, Ülkemizde Nasıl Kullanılır ve Ücretleri Nedir?

İnternet şebeke ağı olarak adlandırdığımız Google Fi’yi, bu haberimizle sizlerle tanıştıracağız. Nasıl kullanılır ve nedir bu Google Fi, hepsi haberimizde. 

3 yıl önce Google’ın başlattığı proje kapsamında internet erişim şeklini değiştirmek amacıyla hayatı geçirilen ve beta sürümünde olan Google Fi bügün itibariyle resmi olarak işlemeye başlıyor. Her zaman olduğu gibi Google bu fırsatı bizim tüm teknolojik donanımlardan yararlanabilmemiz için sürekli çalışıyor. Google Fi: Mevcut operatör baz istasyonları üzerinden kendi sunucularına kullanarak internete erişilmesidir. 

Google Fi Nedir ?Google'ın Operatörü Google Fi Nedir, Ülkemizde Nasıl Kullanılır ve Ücretleri Nedir?

Bir nevi lokum internet ağı denilebilir ama tek fark ortada modem yok. Operatör ile kalmayan Google, ücretsiz WiFi noktaları oluşturarak bunlarıda Google Fi kullananlara sunuyor.  Toplam Türkiye’de dahil 170 ülkeden fazla kullanılabilir olan Google Fi bu sayede seyahat eden kişilerin sürekli bir ağ arayışı üzerinde olmasının sorununu da kaldıracağı olasılığını sunuyor. 

Google Fi Nasıl Çalışır ?


Google'ın Operatörü Google Fi Nedir, Ülkemizde Nasıl Kullanılır ve Ücretleri Nedir?

Google Fi destekleyen bir cihazınızın olması önceliklidir. Bu destekleyen cihazınızla kullanmaya başladıktan sonra Google’ın anlaşmalı olduğu baz istasyonları arasında sinyal gücü, en fazla olanlar arasında geçiş yaparak size hızlı ve kesintisiz internet keyfi sunuyor. Bildiğimiz operatör sisteminde olacak Google Fi, üzerinden sesli arama mesajlaşma özelliğinde sunacak. Hatta numarasını değiştirmek istemeyenler için ise numara taşıma özelliği sunacak. 

[sp-related style=”light” id=”33464″]

Google Fi Destekleyen Cihazlar;

Teknik olarak bütün cihazlar destekleyecektir anacak eski model olan cihazlar kendi baz istasyonunu değiştiremediği için manuel olarak değiştirmek gerekecektir. Tüm cihazlara buradan göz atabilirsiniz.

Google Fi Kapsama Alanı;Google'ın Operatörü Google Fi Nedir, Ülkemizde Nasıl Kullanılır ve Ücretleri Nedir?

[sp-related style=”light” id=”33344″]

Google Fi, Türkiye dâhil olmak üzere, dünya üzerindeki 170 ülkede kullanılabilir durumda. Fakat Google Fi hizmetinden yararlanmak istiyorsanız, öncelikle ABD’ye gidip bu hizmete kayıt olmanız gerekiyor zirâ kayıt işlemi, sadece ABD’de gerçekleştiriliyor. İlerleyen zamanlarda ise her ülkeden kayıt yapılabileceğini düşünüyoruz. 

Google Fi Ücretleri;

Google'ın Operatörü Google Fi Nedir, Ülkemizde Nasıl Kullanılır ve Ücretleri Nedir?

En iyi özelliği fiyat yanından olabilir diyebilirdik fakat güncel kurlar üzerinden değerlendirince işler biraz değişiyor. Normal üyelik aylık 20$ fiyatında. Sınırsız konuşma be sınırsız mesaj paketleride içerisinde. İnternet kullanmakta isterseniz işler biraz değişerek 100MB başına 1$’lık ücret ilave ediliyor.

Google kullanıcılarını düşünerek 60$’ı geçen (yani 6GB’ı) ücretlerden internet vızını düşürerek sınırsız internet kullanımını sunuyor. Buna bakılarak ne kadar konuşursanız konuşun internet kullanırsanız kullanın fatura bedeliniz 80$’ı asla geçmiyor.  Başarılarına devam eden Google internet ağından sonrada Google Fi ile operatör sektörünü domine edebileceğini düşünüyoruz. 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu